این اعلامیه تنها یک روز پس از آن منتشر شد که ماسک ادعا کرد DOGE می تواند به عنوان یک سیستم پرداخت بهتر از بیت کوین (BTC) کار کند. ماسک این نظرات را در مصاحبه خود با تایمز بیان کرد، جایی که او ادعا کرد بیت کوین برای پرداخت های روزانه مناسب نیست.

ماسک پس از انتخاب تایم به عنوان شخص سال ۲۰۲۱ به مجله تایم گفت: اساساً، بیت کوین جایگزین خوبی برای ارز معاملاتی نیست. اگرچه به عنوان یک شوخی احمقانه ایجاد شده است، dogecoin برای تراکنش ها مناسب تر است.

ماسک اغلب به عنوان مدیرعامل غیررسمی Dogecoin شناخته می شود و او نقش مهمی در ارسال ارز میم به بالاترین قیمت تاریخ 0.7376 دلار داشته است.

جهش 20 درصدی قیمت DOGE در پی اعلام تسلا

قیمت DOGE در عرض چند دقیقه پس از اعلام ایلان ماسک، 20 درصد افزایش یافت. ارز میم از پایین ترین سطح روزانه 0.152 دلار به قیمت فعلی 0.195 دلار افزایش یافت. آلتکوین از زمان رسیدن به ATH در ماه مه شاهد کاهش مداوم بوده است و حتی شیلینگ ماسک نیز به بهبود قبل از این کمک نکرده است.

Dogecoin می تواند از این فرصت برای بازگشت پس از نزدیک به 8 ماه رکود قیمت استفاده کند و ماسک دوباره به یک ناجی برای ارز میم تبدیل شده است.

افزودن Dogecoin به عنوان یک گزینه پرداخت برای کالا و اظهار نظر ماسک در مورد اینکه بیت کوین روش خوبی برای تراکنش نیست نیز می تواند نشان دهد که سازنده خودروهای الکتریکی به این زودی گزینه پرداخت BTC را اضافه نخواهد کرد. ماسک قبلاً ادعا کرده بود که اگر اکثر استخراج بیت کوین سبز شود، در نهایت گزینه پرداخت بیت کوین را دوباره راه اندازی خواهد کرد.