ایلان ماسک پدر دوج کوین، اخیراً توییتی را منتشر کرده است که به دارندگان Dogecoin در مورد خطرات تجارت اهرم دار هشدار می‌دهد. این روش معاملاتی که معمولاً توسط معامله‌گران با تجربه استفاده می‌شود، می‌تواند به‌طور باورنکردنی خطرناک باشد، زیرا در حالی که زمانی که معامله درست پیش می‌رود، سود زیادی به دست می‌آید، زمانی که یک معامله اشتباه پیش می‌رود، ضرر می‌تواند ویرانگر باشد.

این همان چیزی است که یکی از صاحبان دوج کوین و علاقه مندان را بر آن داشت تا هشدارهایی در مورد معاملات اهرم دار به جامعه صادر کنند.  برخی از دارندگان Dogecoin به دلیل معاملات اهرمی Dogecoin زیان های زیادی را ثبت کرده اند و به توییتر رفته اند تا ناامیدی خود را ابراز کنند. با توجه به این موضوع، Mishaboar، صدای فعال در جامعه Dogecoin به این پلتفرم رفت تا به معامله‌گران در مورد خطرات این نوع تجارت آموزش دهد.

 

احتیاط در معاملات اهرمی با دوج کوین

Mishaboar در توییتر نوشت که پیام‌های متعددی از دارندگان Dogecoin در مورد برخی از معاملات آنها دریافت کرده است. این معامله‌گران حساب‌های مارجین خود را منحل کرده بودند و پول خود را در معاملات پرخطر از دست داده بودندMishaboar. خاطرنشان کرد: بسیاری از این معامله گران تازه کار بودند که از نحوه کار بازار اطلاعی نداشتند و از توصیه دوستان برای انجام این معاملات پیروی می کردند.

بسیاری از دارندگان #doge امروز به من نوشتند و درخواست کمک کردند: آنها هشدارهایی در مورد انحلال حساب های اهرم دار خود دریافت کرده اند.

ما باید آموزش دهیم تا از این ابزارها دوری کنیم و در برابر دوستان دروغینی که افراد تازه کار را وادار به اضافه کردن بنزین به آتش بازار کریپتو می کنند، هشدار دهیم.

علاوه بر این،  Mishaboar در طول موضوع توییتر توضیح داد که بسیاری از سرمایه گذاران جدید معتقدند که برای موفقیت در بازار نیاز به استفاده از ابزارهایی مانند معاملات اهرمی Dogecoin دارند در حالی که در واقع این کار را نمی کنند.

از آنجایی که بیشتر این سرمایه گذاران تازه وارد بازار شده اند، خطرات مرتبط با انجام معاملات اهرم دار را به طور کامل درک نمی کنند. برخی ممکن است پویایی بازار را درک نکنند که باعث انحلال موقعیت‌هایشان می‌شود که منجر به زیان‌های سنگین از سوی این سرمایه‌گذاران جدید می‌شود.

ایلان ماسک پیام Mishaboar را تایید می کند.

Mishaboar پیام خود را فقط با سرمایه گذاران جدید به پایان نرساند. آنها همچنین بیان کرده بودند که حتی معامله گران باتجربه ممکن است آنطور که آنها فکر می کنند “با تجربه” نباشند. برای این سرمایه گذاران، اگرچه ممکن است نقدینگی و تجربه بیشتری در مقایسه با معامله گران متوسط ​​داشته باشند، اما همچنان در مقابل سرمایه گذاران نهادی با منابع و داده های بسیار بیشتر از معامله گران فردی قرار می گیرند.