Fantom زنجیره هوشمند Binance را تغییر داده است تا به سومین پروتکل بزرگ DeFi از نظر ارزش کل قفل شده تبدیل شود.

طبق داده‌های DefiLlama ، با بیش از 12.2 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) در اکوسیستم خود، فانتوم از زنجیره هوشمند بایننس (BSC) پیشی گرفته و به سومین پروتکل بزرگ رمزنگاری در امور مالی غیرمتمرکز ( DeFi ) تبدیل شده است.

Fantom متعلق به نسل جدید بلاک چین های اثبات سهام است که به دنبال رقابت با اتریوم از طریق حل مشکلات مقیاس پذیری مانند هزینه تراکنش ها، توان عملیاتی و زمان تا نهایی شدن هستند.

به عنوان مثال، ویژگی متمایز Fantom این است که یک تراکنش فقط به یک تایید نیاز دارد، به این معنی که به محض اینکه یک بلوک در زنجیره نوشته شود، نهایی و غیرقابل برگشت است. بیت کوین به شش تایید و اتریوم 12 نیاز دارد.

 از مجموع 194 میلیارد دلار در تمام DeFi، شبکه Fantom بیش از 6.19٪ را کنترل می کند، در حالی که BSC 6.04٪ است. همچنین فاصله چندانی با رتبه دوم Terra ندارد که 8.40 درصد از فضای DeFi را پوشش می دهد.

اتریوم، بزرگترین پلتفرم قراردادهای هوشمند صنعت، همچنان بر سهم بازار تسلط دارد، با این حال، تقریباً 60٪ از کل فعالیت های DeFi را تشکیل می دهد.

در میان رکود کلی بازار، که قیمت مخزن بیت کوین را زیر 35000 دلار مشاهده کرد، نماد FTM بومی فانتوم در روز گذشته 15 درصد و در هفت روز گذشته به میزان 37 درصد کاهش یافته است.

با این حال، نمی توان فعالیت رو به رشد در شبکه را انکار کرد.

TVL این شبکه در طول هفت روز گذشته 53 درصد افزایش یافته است و Fantom را به تنها شبکه اصلی برجسته ای تبدیل می کند که اعداد مثبت را در طول این مدت ارسال می کند.

در روز گذشته، TVL فانتوم 16 درصد افزایش یافته است، بهتر از اتریوم که 13 درصد نسبت به مدت مشابه افزایش یافته است.

داستان‌های برتر را که روزانه، هفتگی جمع‌آوری می‌شوند، و غواصی عمیق

چه چیزی پشت ظهور فانتوم است

در حال حاضر فعالیت‌های زیادی در شبکه Fantom در حال رخ دادن است، به طوری که چندین پروژه از زنجیره بلوکی آن استفاده می‌کنند و از همه دستاوردهای ارسال شده از نظر TVL استفاده می‌کنند.

اینها شامل پروتکل 0xDAO است که به تازگی راه اندازی شده است، یک پروتکل صرافی غیرمتمرکز ( DEX ) ایجاد شده توسط سازندگان Fantom، که در حال حاضر بیش از 4 میلیارد دلار TVL دارد، و Multichain، یک پروتکل مسیریاب متقابل زنجیره ای که به کاربران اجازه می دهد تا توکن ها را بین بلاک چین های مختلف با استفاده از یک پل مبادله کنند. .

 با حدود 9.5 میلیارد دلار TVL ، Multichain در حال حاضر بزرگترین پروژه DeFi در بلاک چین Fantom است.

خالق YFI آندره کرونژ و توسعه دهنده سرزمین عجایب دانیله سستاگالی.

رمزگشایی DeFi

بازی DeFi جدید آندره و دنی می آید

رمزگشایی DeFi، خبرنامه ایمیل Decrypt Decrypt است. (هنر: Grant Kempster) مرد دیوانه DeFi این کار را دوباره انجام داده است. آندره کرونژ، خالق سالین فاینانس و چندین پروژه برجسته دیگر DeFi…

 

با ایجاد یک پایه هیجان انگیز برای پیشرفت های آینده، Solid Swap نیز وجود دارد، سازنده بازار خودکار (AMM) که اخیراً اعلام شده بر روی شبکه Fantom ساخته شده است.

 انتظار می رود Solid Swap که توسط Andre Cronje و Daniele Sestagalli ساخته شده است، یک مدل tokenomics جدید به نام ve(3.3) را پیاده سازی کند که به طور بالقوه فرصت های جدیدی را برای فضای گسترده تر DeFi باز می کند.