فدوروف با ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و یکی از حامیان شناخته شده Dogecoin و بیلی مارکوس، خالق memecoin تماس گرفت. مارکوس با موارد زیر به این اطلاعیه پاسخ داد و به دعوت دارندگان DOGE برای مشارکت بپیوندید:

مقداری فرستاد. مردم دوج کوین معمولاً ثروتمند نیستند و خود دوج کوین معمولاً برای تراکنش‌های کوچک استفاده می‌شود، اما ما گروهی دلسوز و پرشور هستیم، کسانی که می‌خواهند کمک کنند، آنچه را که می‌توانند ارائه می‌دهند – امیدوارم کشور بتواند پس از همه این‌ها بهبود یابد و قوی‌تر بسازد.

مارکوس همچنین از بیش از 260 کمک مالی به ارزش 66000 DOGE در زمان اعلام مطلع شد. بالاترین کمک مالی با این ارز دیجیتال 115000 Dogecoin ارزش گذاری شده است.

همانطور که بیت‌کوینیست دیروز گزارش داد، جامعه کریپتو میلیون‌ها دلار برای آرمان اوکراین سرمایه‌گذاری کرده است. ابتکارات مختلف مبتنی بر کریپتو پشت سر کشور جمع شده اند تا کمک های مالی را قیف کنند.

تنها در بیت کوین و اتریوم، همانطور که توسط مدیر اجرایی Coincenter جری بریتو گزارش شده است، بیش از 15 میلیون دلار وجود دارد. بنیانگذار Polkadot Gavin Wood شخصاً 5 میلیون دلار پس از ارسال آدرس DOT اوکراین اهدا کرد.

علاوه بر این، صرافی غیرمتمرکز Uniswap راه حلی را برای کمک به تبدیل هرگونه کمک مالی به اتریوم (ETH) به کار گرفته است. فدوروف درباره این ویژگی گفت:

مردم اوکراین از Uniswap به خاطر ویژگی جدید «اهدای به اوکراین» که به طور خودکار هر یک از توکن‌های فهرست شده‌شان را به ETH برای ما مبادله می‌کند، سپاسگزار هستند.

DOGE و اهداکنندگان کریپتو پاداش دریافت خواهند کرد؟

DOGE تنها آخرین مورد اضافه شده به لیستی از کمک های ارز دیجیتال است که از کمک های نهادهای بین المللی مانند سازمان ملل پیشی گرفته است. طبق گزارشی از ونگارد، سازمان ملل 20 میلیون دلار برای کمک های بشردوستانه اختصاص داده است.

همانطور که گزارش شده است، از کمک های مالی ارزهای دیجیتال برای خرید اقلام حیاتی برای تلاش های جنگی از جمله تجهیزات نظامی، تجهیزات پزشکی، غذا و موارد دیگر استفاده شده است. برخلاف کمک‌های سنتی، ارزهای دیجیتال را می‌توان تقریباً فوراً خرج کرد و از هر کاربری در سراسر جهان ارسال کرد.

فدوروف همچنین تلاش جمعی انجام شده توسط جامعه کریپتو را تصدیق کرد. او از طریق توییتر پیام زیر را به اشتراک گذاشت:

مردم اوکراین از حمایت و کمک های مالی جامعه جهانی رمزنگاری سپاسگزار هستند زیرا ما از آزادی خود محافظت می کنیم (…). این قطعا به پیروزی اوکراین و همچنین حمایت از مردم مدنی کمک خواهد کرد. ما برنده خواهیم شد – بهترین افراد با ما.

به منظور پاداش دادن به اهداکنندگان، اوکراین یک ایردراپ را اعلام کرد. با این حال، هیچ جزئیات عمده ای در مورد این ابتکار به اشتراک گذاشته نشده است که منجر به گمانه زنی ها و بی اعتمادی زیادی از سوی بخشی از جامعه رمزنگاری شده است. جزئیات بیشتر در مورد ایردراپ توسط خود فدوروف به اشتراک گذاشته خواهد شد.

Airdrop تایید شد. عکس فوری فردا، 3 مارس، ساعت 6 بعد از ظهر به وقت کیف (UTC/GMT +2 ساعت) گرفته خواهد شد.