پس از اینکه جروم پاول گفت که فدرال رزرو ایالات متحده ممکن است پایان سیاست های پول آسان خود را تسریع بخشد، بزرگترین ارز دیجیتال بر اساس ارزش بازار شاهد سه روز متوالی افزایش سود بود. اتر قبل از سقوط به 4800 دلار نزدیک می شود.

 اتفاقات مورد انتظار امروز:

 بیت کوین به دلیل اظهار نظر پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا کاهش یافت، در حالی که اتر سهم بیشتری از بازار را به دست آورد.

تحلیل coindesk: سطوح پشتیبانی دست نخورده باقی می‌مانند، که می‌تواند محدوده معاملاتی محدودی را بین 55000 دلار تا 60000 دلار بیت کوین در روز معاملاتی آسیا ایجاد کند.

بازار حرکت می کند

قیمت بیت کوین غرق شد: پس از آن که رییس بانک مرکزی آمریکا، جروم پاول سه شنبه هشدار داد که خطر ابتلا به تورم بالاتر است “افزایش یافته است،”    احتمال کاهش ارزش دارایی های بانک مرکزی بیستر  شده و این سیگنال موجب خرید دارایی  در بازار های پر ریسک را افزایش داد و این افزایش در آلت کوین های بازار کریپتو رخ قابل مشاهده بود.

ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در کارگزار ارز خارجی Oanda، در تفسیر بازار نوشت: کاهش سریعتر فدرال رزرو و افزایش انتظارات برای افزایش نرخ بهره خبر بدی برای بیت کوین بود. بیت کوین بیشتر شبیه یک دارایی پرخطر است تا پوشش تورمی.

از سوی دیگر، اتر، دومین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار، روز سه‌شنبه با چهارمین روز متوالی افزایشی خود به پایان رسید و بر اساس داده‌های CoinDesk، بالای ۴۶۰۰ دلار معامله شد.

مویا افزود: اتریوم هنوز هم شرط مورد علاقه بیشتر معامله‌گران در حوزه ارزهای دیجیتال است و به نظر می‌رسد با بازگشت ریسک‌پذیری مجدداً به 5000 دلار برسد.

تسلط فزاینده اتر در بازار در نمودار اتر-بیت کوین (ETH/BTC) نیز منعکس شده است : طبق گزارش TradingView، نمودار روزانه ETH/BTC در صرافی ارز دیجیتال Binance بیش از 5.2 درصد در زمان نگارش این مقاله افزایش داشت.

خریداران بیت کوین (BTC) نتوانستند جهش قیمت روز دوشنبه را حفظ کنند، اگرچه حمایت حدود 53000 تا 55000 دلار می تواند عقب نشینی فعلی را تثبیت کند.

کریپتوکارنسی در 24 ساعت گذشته حدود 2 درصد کاهش یافته است و در هفته گذشته تقریبا ثابت بوده است.

میانگین متحرک 100 روزه با شیب نزولی در نمودار چهار ساعته نشان دهنده یک روند نزولی کوتاه مدت است. این بدان معناست که خریداران به طور مداوم در ماه گذشته مقداری سود از رالی گرفته اند.

اخیراً، سطح مقاومت 60000 دلاری با وجود فروش بیش از حد در نمودارها، یک مانع کلیدی برای خریداران بوده است. تا کنون، سطوح حمایت دست نخورده باقی مانده است، که می تواند محدوده معاملاتی محدودی را بین 55000 تا 60000 دلار در روز معاملاتی آسیا ایجاد کند. بیت کوین در زمان انتشار حدود 57800 دلار معامله می شد

لینک خبر :

https://www.coindesk.com/markets/2021/11/30/first-mover-asia-bitcoin-rally-stalls-after-us-central-bank-chairs-comments-ether-rises/