“همه در مورد انگور می دانند”

جامعه ارزهای دیجیتال دوباره دچار آشفتگی شده است. اوایل صبح یکشنبه، 16 ژانویه، مولتی میلیاردر و مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، تصویری از ویکی‌پدیا را در توییتر منتشر کرد که انگور را با عنوان «همه می‌دانند انگور چیست» را نشان می‌دهد.

ماسک در یک نظر نوشت: “بسیار آموزنده”.

مفسران در توییتر بلافاصله مسابقه ای را برای هوشمندانه ترین تفسیر پیام راه اندازی کردند.

کاربر WokePC@ نظر داد:

شاید نسل جدید تسلا با سوخت انگور کار کند. من فوراً یک تاکستان باز می کنم.»

اما کسانی هم بودند که پیام ایلان ماسک را به توکن GRAPE مرتبط کردند:

شخصی با نام مستعار fine_mesh@ نوشت: “اوه خدای من، این سکه انگور است، بچه ها بروید، بروید.”

با قضاوت بر اساس پویایی نشانه، بسیاری به توصیه او توجه کردند.

یک توییت شامل فقط دو کلمه و تصویر یک میوه کافی بود تا قیمت توکن $ GRAPE در عرض چند دقیقه تقریباً دو برابر شود.

GRAPE روز 16 ژانویه را با 0.047 دلار آغاز کرد. با این حال، چهار ساعت پس از توییت ایلان ماسک، آنها قبلاً 0.078 دلار برای آن داده بودند. همانطور که انتظار می رفت، پمپ دوام زیادی نداشت. در زمان نوشتن، GRAPE 0.06 دلار قیمت دارد. این توکن در طول روز 5 درصد سقوط کرد اما به صورت هفتگی همچنان با افزایش 13 درصدی معامله می شود. بالاترین رکورد تاریخ در 15 سپتامبر 2021 به 0.347 دلار رسید، از آن زمان این سکه 82 درصد از ارزش خود را از دست داده است.

قبلاً اتفاق افتاده است و دوباره اینجاست

ایلان ماسک به خاطر توییت های تک هجای خود شهرت دارد. جامعه تجارت ارزهای دیجیتال همواره این توییت ها را به عنوان پشتیبانی از یک سکه یا دیگری تفسیر می کند. هفته گذشته، توکن DOJO 500٪ افزایش یافت

 فقط در نیم ساعت چون ماسک این کلمه را توییت کرد.

با وجود نوسانات بالا، این توکن همچنان 155 درصد گرانتر از یک هفته پیش است.

در اکتبر 2021، ماسک توکن شیبا اینو را با توییت خود 26 درصد خراب کرد. کارشناسان بر این باورند که واکنش بازار به این توئیت ها حکایت از ناپختگی بازار دارد.

انگور چیست

GRAPE توکنی برای پروتکل Grape مبتنی بر Solana است. مجموعه ای از ابزارها را به کاربران ارائه می دهد که با آن جوامعی را در اکوسیستم سولانا ایجاد کنند.

توسعه دهندگان این پروژه ادعا می کنند که با Grape می توانید هر انجمن آنلاینی را ایجاد کنید و آن را به روش خود سازماندهی کنید. یکی از ابزارها – GRAPE Access – حساب‌های شبکه اجتماعی را به کلیدهای رمزنگاری منحصربه‌فرد متصل می‌کند و بسته به تعداد سکه‌های موجود در موجودی کاربر، مجوزها و حقوق دسترسی را صادر می‌کند.