تا زمان انتشار، BTC با 4.36 درصد افزایش با قیمت 51230 دلار معامله می شود و ارزش بازار آن فقط کمتر از 1 تریلیون دلار است. در بحبوحه فروش اخیر در بازار، بیت کوین قبل از بازگشت دوباره، حمایت خود را روی 43500 دلار آزمایش کرد. در طول این اصلاح قیمت، آدرس‌های مگا نهنگ بیت کوین به شدت در حال انباشته شدن بوده است. همانطور که Santiment ارائه دهنده داده های زنجیره ای توضیح می دهد:

بیت کوین در روز دوشنبه به 50.1 هزار دلار بازگشت و معامله گران نهنگ به کمال رسیدند. با شروع دوره تخلیه تا 43.5 هزار دلار، آدرس‌هایی که دارای 100 تا 10 هزار دلار بیت‌کوین هستند، 67 هزار دلار بیت‌کوین بیشتر پس از تخلیه همان مقدار قبل از کاهش قیمت، جمع‌آوری کرده‌اند.

همانطور که می دانیم بیت کوین و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال با گسترش نوع Covid Omicron تحت فشار تغییر ماکروها قرار گرفته اند. کریس کلاین، مدیر اجرایی و یکی از بنیانگذاران بیت کوین IRA در گفتگو با بلومبرگ گفت:

“با نزدیک شدن به پایان سال، احساس عدم اطمینان در همه بازارها وجود دارد. این یک عقب نشینی سالم است زیرا همه بازارها به دنبال تطبیق مجدد با سیاست های جدید فدرال رزرو، تورم و نگرانی های Covid هستند. تورم به این زودی ها از بین نمی رود و سرمایه گذاران به این موضوع توجه می کنند و به دنبال محافظت از ابزارهایی مانند رمزارز هستند.”

بزرگترین بانک کلمبیا برای تسهیل تجارت بیت کوین گفت:

“همانطور که بیت کوین شهرت جهانی پیدا می کند، کشورهای بیشتری به دنبال پذیرش طبقه دارایی هستند. طبق آخرین گزارش، بانک کلمبیا، بزرگترین بانک کلمبیا، به دنبال تسهیل تجارت بیت کوین برای مشتریان خود است.”

برای این کار، این بانک با صرافی رمزارز Gemini برای تسهیل تجارت بیت کوین همکاری کرده است. جالب اینجاست که این مشارکت بخشی از برنامه آزمایشی تحت حمایت دولت است و در 14 دسامبر راه اندازی می شود.

دولت کلمبیا این برنامه آزمایشی یک ساله را از طریق تنظیم کننده مالی خود کشور – Superintendencia Financiera de Colombia (SFC) معرفی کرده است. این کمک می کند تا بیت کوین و سایر ارزهای رمزنگاری شده را به شکلی ساده تر برای شهروندان خود بیاورند.