Uppsala Security، ارائه‌دهنده ابزارها و خدمات امنیتی برای AML/CTF کریپتو ، ردیابی تراکنش، مدیریت ریسک، انطباق با مقررات و امنیت سایبری، امروز اعلام کرد که با موفقیت به قربانی کمک کرده است تا حدود 5 میلیون KRW (بیش از 4000 دلار آمریکا) را بازیابی کند.

 

بر اساس گزارش مرکز پاسخگویی به رخدادهای رمزنگاری شده (CIRC)، پرونده کلاهبرداری توسط قربانی در اوایل نوامبر 2021 گزارش شد. بازرسان امنیت اوپسالا سپس جریان دارایی های دیجیتال گزارش شده قربانی را ردیابی و تجزیه و تحلیل کردند و تأیید کردند که وجوه سرقت شده به یک “مبادله” رسیده است.

 

بلافاصله، بازرسان امنیت اوپسالا یک گزارش ردیابی دارایی مجازی به قربانی ارائه کردند تا از احتمال انتقال وجوه دزدیده شده توسط مظنون به صرافی خارج از کشور جلوگیری شود. قربانی سپس گزارش ردیابی را به پلیس ارائه کرد که نشان می‌داد چه کسی ارزهای رمزنگاری شده گمشده را در اختیار داشت و تیم امنیت سایبری در ایستگاه پلیس محلی تحقیقات کاملی را انجام داد و مظنون حادثه را با موفقیت شناسایی کرد.

 

در نتیجه، پلیس توانست به سرعت بازیگر بدخواه را دستگیر کند و به قربانی کمک کند تا وجوه از دست رفته را بازیابی کند. به گفته امنیت Uppsala، بازیابی کامل وجوه هنوز در حال انجام است، اما بخشی از دارایی ها (حدود 5 میلیون KRW) قبلاً بازیابی شده است.

 

مرکز پاسخگویی به رخدادهای رمزنگاری شده (CIRC) از  CATV ، یک ابزار تجسم تراکنش های تحلیل رمزنگاری، و  CARA ، یک ابزار ارزیابی ریسک تحلیل رمزنگاری مبتنی بر هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، برای ردیابی توکن های رمزنگاری سرقت شده و درک نحوه شستشوی وجوه دزدیده شده استفاده می کند.

 

– مین وو کو، مدیر کشور امنیت اوپسالا برای کره جنوبی

” با توجه به ماهیت تکنولوژی بلاکچین، آن را بسیار دشوار برای بازیابی / دارایی های سرقت شده در موارد مربوط به تقلب و یا هک کردن از دست داده است. با این وجود، تیم CIRC ما با موفقیت سومین مورد بازیابی دارایی های مجازی دزدیده شده را در کره جنوبی انجام داد و این در صنعت دارایی مجازی بسیار مهم است زیرا نشان می دهد که می توان از فناوری برای رفع برخی از مشکلات پیچیده امروزی با موفقیت استفاده کرد. امیدواریم که این پرونده‌های موفق فرصتی برای دور شدن از این تصور غلط فراهم کنند که دارایی‌های مجازی پس از از دست رفتن قابل بازیابی نیستند.»

 

علاوه بر این، Uppsala Security به همراه Bithumb – یک صرافی دارایی مجازی مستقر در کره جنوبی، در بازیابی کامل دارایی های از دست رفته در دو مورد، یک بار در آوریل و دیگری در آگوست 2021، از جمله شناسایی مظنونان حادثه با استفاده از یک Uppsala کمک کردند.