این الماس در سال 2006 در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بزرگترین الماس تراش خورده جهان معرفی شد و اخیرا در دبی به نمایش گذاشته شد. منشا آن کاملاً مشخص نیست، اگرچه بیشتر آنها بر این باورند که نتیجه یک برخورد شهاب‌سنگ یا بقایای یک سیارک واقعی حاوی الماس سیاه است.

ساتبیز احتمالاً پس از موفقیت آن در حراج‌های قبلی، که جمع‌آوران الماس توسط یک خریدار ناشناس که 12.3 میلیون دلار برای یک الماس کمیاب 101.38 قیراطی به ارز دیجیتال پرداخت کرده بود، پرداخت‌های ارز دیجیتال را برای الماس سیاه پذیرفته است.

در حالی که ساتبیز نام خریدار را که 4.5 میلیون دلار برای الماس سیاه فوق العاده کمیاب پرداخت کرده است، فاش نکرد، ریچارت هارت، خالق Hex ($ HEX) در رسانه های اجتماعی ادعا کرده است که او خریدار ناشناس بوده است.

در توییتی، Heart گفت که این الماس اکنون “الماس HEX.com” نامیده می شود و این کسب را به عنوان یک موفقیت برای جامعه HEX تبلیغ می کند.

همانطور که CryptoGlobe گزارش داد ساتبی در اکتبر 2021 بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) خود را به نام “Sotheby’s Metaverse” راه اندازی کرد. Sotheby’s Metaverse NFT ها را حراج می کند و علاوه بر اتریوم، بیت کوین و USDC، ارزهای فیات را می پذیرد. این خانه حراج دارای NFT های ایجاد شده در اتریوم و همچنین بلاک چین هایی است که با ماشین مجازی اتریوم سازگار هستند.