در جدیدترین اقدام خود برای پذیرش بیت کوین، این کشور آمریکای مرکزی قصد دارد شهری بر اساس بزرگترین ارز دیجیتال جهان بسازد. رئیس جمهور نایب بوکله در کنفرانس هفته بیت کوین السالوادور شنبه شب ابتکار شهر بیت کوین را اعلام کرد. این کنفرانس جشنی از پذیرش جریان اصلی بیت کوین در کشور است.

با مشارکت شرکت‌های رمزنگاری Blockstream و BitFinex، Bukele قصد دارد یک میلیارد دلار اوراق قرضه 10 ساله توکن شده با دلار آمریکا برای تامین مالی این پروژه منتشر کند.

شهر بیت کوین پیشنهادی

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Bitfinex، می‌گوید این صرافی با راه‌اندازی یک پلتفرم اوراق بهادار برای نگهداری اوراق قرضه، از این ابتکار حمایت خواهد کرد.

Finex یک پلت فرم اوراق بهادار راه اندازی خواهد کرد که خانه اوراق قرضه ES #bitcoin و به زودی بسیاری از دارایی های دیجیتال داخلی و خارجی ارائه می شود که مقررات جدید دارایی دیجیتال را برای کشور ایجاد می کند!

سامسون مو، افسر ارشد امنیت Blockstream نیز امکان سنجی منابع اوراق قرضه بیت کوین 1 میلیارد دلاری را توضیح داد.

با Bitfinex، آنها نهنگ های زیادی دارند. من مشکلی برای پر کردن اوراق قرضه 1 میلیارد دلاری نمی بینم.”

در اطلاعیه ای توسط Blockstream، Mow همچنین گفت که 1 میلیارد دلار به دو قسمت تقسیم می شود. 500 میلیون دلار صرف ساخت انرژی و زیرساخت های استخراج بیت کوین در منطقه می شود. 500 میلیون دلار دیگر بیت کوین به مدت پنج سال در قفل خواهد بود. موو همچنین اظهار داشت که پس از دوره قفل پنج ساله، السالوادور شروع به فروش بخشی از بیت کوین مورد استفاده برای تامین مالی اوراق قرضه می کند تا به سرمایه گذاران یک “کوپن اضافی” بدهد.

او گفت: «این السالوادور را به مرکز مالی جهان تبدیل خواهد کرد.

رئیس جمهور سالوادور همچنین گفت که اوراق قرضه در سال 2022 در دسترس خواهد بود. او قصد دارد شهر بیت کوین پیشنهادی را در نزدیکی یک آتشفشان قرار دهد. به گفته او، ایده این است که هم برای شهر و هم برای استخراج بیت کوین انرژی فراهم کند.

به گفته Bukele، بیت کوین سیتی یک کلانشهر تمام عیار با مناطق مسکونی و تجاری خواهد بود. همچنین دارای مراکز خرید، رستوران ها، بندر، فرودگاه و خدمات راه آهن خواهد بود. هیچ گونه مالیات بر درآمد، دارایی، سود سرمایه یا مالیات بر حقوق و دستمزد وجود نخواهد داشت. با این حال، ساکنان فقط مشمول مالیات بر ارزش افزوده (VAT) خواهند بود. این مالیات برای پرداخت اوراق قرضه شهرداری، زیرساخت های عمومی و تعمیر و نگهداری شهر اختصاص می یابد.

«در #BitcoinCity، آموزش دیجیتال و فناوری خواهیم داشت. بوکله گفت: انرژی زمین گرمایی برای کل شهر و حمل و نقل عمومی کارآمد و پایدار.

پروژه های توسعه زیرساخت السالوادور

پس از اینکه السالوادور بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت، دولت شروع به سرمایه گذاری مجدد سودهای محقق نشده در چندین پروژه کرد.

در اوایل این ماه، دولت برنامه های خود را برای استفاده از برخی از سود بیت کوین تراست خود برای ساخت 20 مدرسه جدید اعلام کرد. یکی از اهداف این تسهیلات جدید آموزش مردم محلی در مورد نحوه عملکرد ارزهای دیجیتال خواهد بود.

در ماه اکتبر، رئیس جمهور نایب بوکله برنامه های خود را برای استفاده از سود برای یک بیمارستان دامپزشکی جدید اعلام کرده بود. با این حال، برخی از این اقدام انتقاد کردند و استدلال کردند که سرمایه گذاری در امکانات پزشکی برای انسان ضروری تر است.