سقوط فلش بازار کریپتو دیروز شاهد بود که سکه های اصلی دو رقمی شدند و تقریباً تمام سودهای خود را از ماه صعودی اکتبر از دست دادند. بیت کوین (BTC) به زیر منطقه حمایتی حیاتی 55 هزار دلاری سقوط کرد و کل بازار شاهد انحلال بیش از 700 میلیون دلار بود. حتی زمانی که مردم در حالت وحشت به سر می بردند، السالوادور از این فرصت استفاده کرد و چند بیت کوین دیگر را با قیمتی با تخفیف به خزانه خود اضافه کرد.

زمانی که السالوادور اولین بیت کوین خود را در طول رکود بازار مشابه خریداری کرد و ارز دیجیتال برتر کمی بالاتر از 35 هزار دلار معامله می شد، بسیاری به این ایده خندیدند و هشدار دادند که سرمایه گذاری آنها ضعیف خواهد شد. با این حال، در ماه اکتبر قیمت برترین ارز دیجیتال تقریباً دو برابر شد و به السالوادور کمک کرد تا سود قابل توجهی در دارایی‌های خود داشته باشد و آنها در حال حاضر از این سود برای ساخت مدارس و بیمارستان‌ها در کشور استفاده می‌کنند.

السالوادور در حال ساخت اولین شهر بیت کوین است

السالوادور ثابت کرده است که به اهداف بیت کوین خود کاملا متعهد است زیرا چندین هشدار صندوق بین المللی پول و بانک جهانی را نادیده گرفته است. این کشور ثابت کرده است که این نهادهای بین المللی اشتباه می کنند که فروپاشی کامل BTC را به عنوان پول قانونی پیش بینی کرده بودند. در واقع، دقیقا برعکس معلوم شد، بیت کوین به السالوادور کمک کرد تا به وابستگی خود به صندوق بین المللی پول برای کمک های خارجی پایان دهد.

قبل از تبدیل بیت کوین به یک ارز قانونی، این کشور به دنبال کمک یک میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول بود. با این حال، رزرو این نهاد بین‌المللی علیه استفاده از BTC کمکی به پرونده السالوادور نکرد. در نتیجه، رئیس جمهور Bukele اوراق قرضه بیت کوین آتشفشانی میلیارد دلاری را شناور کرد و همچنین اعلام کرد که قصد دارد یک شهر بیت کوین بسازد.