بیایید نگاهی به جدیدترین اخبار باشگاه بارسلونا در زمینه بلاک چین بیندازیم، و آنچه می‌توانیم از حرکت رو به جلو باشگاه انتظار داشته باشیم.

اف سی بارسلونا در حال بررسی فرصت های جدید

آخرین خبری که در این هفته منتشر شد این است که باشگاه بارسلونا، یکی از شناخته‌شده‌ترین نام‌های ورزش، در حال بررسی چندین فرصت مختلف مبتنی بر بلاک چین، از جمله “متافورس بارسا”، NFT و حتی ارز دیجیتال خود است.

جوآن لاپورتا، رئیس باشگاه، در کنگره جهانی موبایل 2022 سخنرانی کرد و اظهار داشت که باشگاه مایل است ارز دیجیتال خود را برای “بقای مالی” ایجاد کند. آنها اولین باشگاه ورزشی بزرگی خواهند بود که رمز ارز اختصاصی خود را صادر می کند. لاپورتا توضیح داد:

ما می‌خواهیم ارز دیجیتال خودمان را بسازیم و باید خودمان این کار را انجام دهیم. ما متفاوت هستیم زیرا از نظر مالی از آنچه می توانیم از طریق صنعت ورزش تولید کنیم زنده می مانیم.”

لاپورتا در ادامه بیان کرد که باشگاه پیشنهادات شرکت ارزهای دیجیتال در مورد شراکت پیراهن را رد کرد زیرا آنها در حال توسعه فعال سازی متاورس خود هستند. علیرغم اینکه یک سفارش طولانی است، به نظر می رسد کاملاً واضح است که مدیران ارشد باشگاه بارسلونا مالکیت کامل تعامل متاورس را مهم می دانند – که احتمالاً بر تصمیم گیری در پس انتخاب Spotify نسبت به این شرکای بالقوه ارز دیجیتال تأثیر گذاشته است.

جمع بندی فعالیت های بارسا تا به امروز

فراتر از فعالیت های فوق الذکر با بارسلونا که پیشنهادهای بایننس و پولکادوت در مورد حمایت مالی پیراهن را انجام می دهند، تعامل این باشگاه با کریپتو کاملاً درخشان و رنگین کمان نبوده است. این باشگاه قبلاً با بازار NFT Ownix قرارداد بسته بود، اما پس از چند هفته کوتاه به دلیل روابط مدیریت Ownix با موشه هوگ، که به ظن کلاهبرداری مرتبط با رمزنگاری دستگیر شد، از قرارداد منصرف شد.

قبل از تمام این فعالیت ها، باشگاه بارسلونا یکی از اولین باشگاه های ورزشی بود که نماد هواداران خود را با چیلیز تشکیل داد. ده ها باشگاه فوتبال در سرتاسر جهان از این روند پیروی کرده اند.

انتشار یک کریپتوکارنسی با مالکیت کامل و تعامل متاورس، یک سوال سنگین با تعداد زیادی علامت سوال نظارتی برای غلبه بر آن خواهد بود.