پس از ممنوعیت استخراج بیت کوین (BTC) چین در ماه می سال جاری، ایالات متحده به بزرگترین مرکز استخراج بیت کوین در جهان تبدیل شد. اکثر مزارع بزرگ استخراج بیت کوین در چین یا به طور کامل تعطیل شدند یا به ایالات متحده، قزاقستان و روسیه نقل مکان کردند تا به عملیات استخراج خود ادامه دهند. ایالات متحده شاهد بیشترین هجوم ماینرهای بیت کوین به ویژه در شهرهایی مانند تگزاس بوده است. با این حال، به نظر می رسد آنچه که به عنوان یک فرصت عالی برای شهر تلقی می شد، اکنون به یک مشکل تبدیل شده است.

تگزاس به دلیل قوانین تجارت محور و هزینه ارزان برق در بین ماینرهای کریپتو بسیار محبوب است. اکثریت همکاری‌های بزرگ استخراج کریپتو در حال باز کردن یارانه‌های جدید و افزایش ظرفیت موجود خود با دکل‌های استخراج بیشتر هستند. این نگرانی شدیدی را در بین مردم ایجاد کرده است که آیا شبکه برق قادر به جذب بار سنگین است یا خیر.

میشل میشوت فاس، یکی از همکاران مرکز مطالعات انرژی در موسسه بیکر دانشگاه رایس، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را «گراز انرژی» نامید. او توضیح داد که اگرچه رشد شدید استخراج کریپتو در پی ممنوعیت چین پیش‌بینی می‌شد، اما هیچ‌کس به “حساسیت سیستم برای خرابی” توجه نکرد.

 “آنها قطعا گرازهای انرژی هستند. من فکر نمی‌کنم که در تگزاس، ما واقعاً از نظر پیش‌بینی رشد، کار بدی انجام داده‌ایم، فکر می‌کنم جایی که ما آن را از دست داده‌ایم، درک حساسیت سیستم به خرابی‌ها است.» میچوت فاس گفت. “و زمانی که ساختمان بار بسیار بزرگتری در همان زمان دارید، آنگاه شانس ایجاد اختلال وجود دارد.”

شورای برق تگزاس به شدت مراقب است

شورای قابلیت اطمینان الکتریک تگزاس (ERCOT) سرعت رو به رشد استخراج کریپتو در این ایالت و تأثیر بالقوه آن بر شبکه برق را زیر نظر دارد.

یکی از سخنگویان ERCOT گفت: «ERCOT در حال نظارت بر تحولات رمزنگاری و ارزیابی اثرات بالقوه بر روی شبکه است. منصفانه است که بگوییم این بارهای کریپتو می توانند مانند هر بار بزرگی تأثیر بگذارند.

مسائل مربوط به شبکه برق در نوع خود اولین بار نخواهد بود، در واقع، کشورهایی که استخراج کریپتو را قانونی کرده اند نیز با مشکلات مشابهی روبرو شده اند، چه ایران و چه قزاقستان. ایران عملیات ماینینگ کریپتو را در تابستان به مدت پنج ماه به دلیل افزایش خاموشی در این کشور به حالت تعلیق درآورده بود. با این حال، این عمدتاً استخراج غیرقانونی کریپتو است که تلفات اصلی را در مصرف برق می‌گیرد، زیرا آنها به حساب نمی‌آیند.