در حالی که بسیاری ممکن است XLM Stellar را به عنوان رقیب XRP ریپل تصور کنند، اما پویایی بسیار بیشتری وجود دارد زیرا این دو ارز دیجیتال مدل‌های عملیاتی بسیار متفاوتی دارند. آخرین گزارش‌های مربوط به Stellar تنها برای اثبات این نکته مفید است.

یکی از اخباری که توجه نه تنها سرمایه گذاران، بلکه سهامداران فین تک را نیز به خود جلب کرد، اعلام بنیاد توسعه استلار مبنی بر اینکه قراردادهای هوشمند در شبکه XLM در سال جاری آغاز به کار خواهند کرد، بود.

قراردادهای هوشمند در حال آمدن به Stellar هستند

در مورد به‌روزرسانی‌های DeFi، معاون استراتژی فناوری Stellar، تومر ولر، به اشتراک گذاشت که MoneyGram اکنون بخشی از پروژه پشتیبانی از تبدیل ارز دیجیتال به پول نقد در حدود 300000 مکان بین‌المللی است.

با این حال، یکی از موارد استفاده که در آن قراردادهای هوشمند و حواله‌های بین‌المللی با هم ترکیب می‌شوند، بازارساز خودکار است. این به پروتکلی اشاره دارد که اجازه می دهد تجارت در یک DEX انجام شود، بدون نیاز به یک مرجع متمرکز برای درگیر شدن.

AMBCrypto با سخنگوی بنیاد توسعه استلار (SDF) کارولین یی صحبت کرد که گفت:

AMM ها در Stellar مسیرهای کارآمدتری را برای تراکنش های فرامرزی معرفی کرده اند (از 10 ژانویه 2022، حدود 30 درصد از سوآپ ها از طریق AMM ها مسیریابی می کردند)، و توانایی توسعه دهندگان برای تامین انعطاف پذیری پشتیبانی نقدینگی برای هر پروژه مبتنی بر Stellar در -تقاضا.»

یی در ادامه افزود،

“تا 10 ژانویه 2022، بیش از 40 میلیون دلار در TVL وجود داشت.”

استلار در یک نقشه راه در سال 2022 تاکید کرد که با استفاده از “نوآوری با حداقل اعتماد” روی دستیابی به مقیاس پذیری شبکه کار خواهد کرد . اهداف دیگر شامل تقویت تعامل، نوآوری و تنوع است. درباره مناطق تمرکز Stellar، نقشه راه اضافه شده است،

برای کار خود در سطح کشور، ما به تمرکز بر روی اثرات شبکه، در بازارهایی که به بهترین وجه برای ایجاد گسترش برای مشارکت‌کنندگان شبکه موجود هستند، ادامه خواهیم داد: مکزیک، برزیل، کنیا، اوکراین، ایالات متحده و کانادا.

زمانی برای پر ستاره بودن نیست

بنابراین، قیمت XLM چگونه به اخبار رسید؟ در زمان انتشار، رتبه بازار XLM 30 بود و سکه در 0.1938 دلار در حال تغییر بود. این پس از کاهش 3.21 درصدی در 24 ساعت گذشته بود. علاوه بر این، در هفت روز گذشته، ارزش XLM 21.80 درصد کاهش یافته است . این مورد در اکثر 25 رمزارز برتر در آن زمان بوده است.

همچنین در مورد حمله احتمالی استلار به فضای CBDC، مانند ریپل که با بوتان و پالائو شریک شده است، سر و صدای زیادی وجود دارد. در حالی که Stellar یک نام شناخته شده در فضای فین تک اوکراین است، یی اشاره کرد که پروژه hryvnia الکترونیکی یک CBDC نیست زیرا پول الکترونیکی به صورت خصوصی صادر خواهد شد.

با این حال، سخنگوی SDF اضافه کرد که مذاکرات در مورد مشارکت بالقوه CBDC در حال انجام است.