اسرائیل متعهد به دانش فنی پیشرفته – امیر یارون

بر اساس این گزارش، امیر یارون، رئیس بانک اسرائیل (BOI)، روز دوشنبه اعلام کرد که در حال حاضر، بانک مرکزی اسرائیل هنوز تصمیمی در مورد صدور شیکل های دیجیتالی اتخاذ نکرده است. با این حال، بانک همچنان بر پیشرفت فناوری و توسعه اقتصادی متمرکز و متعهد است.

اسرائیل از اوایل سال 2021 علاقه خود را به CBDC ابراز کرده است. در واقع، در ماه مه، این کشور فاش کرد که در نظر گرفتن بلاک چین اتریوم برای CBDC خود را آغاز کرده است و مطمئن بود که شیکل های دیجیتال تا حد زیادی در بهبود وضعیت کمک خواهند کرد. اقتصاد کشور

امروز یارون همچنین عقاید خود را به اشتراک گذاشت که سیستم پرداخت معمولاً دست و پاگیر را می توان از طریق CBDC ساده کرد و حتی کارآمدتر کرد.

CBDC همه چیز درباره چیست؟

CBDC فقط یک فرم الکترونیکی یا مثلاً نسخه دیجیتالی ارز کاغذی بانک مرکزی (مانند شیکل اسرائیل یا پوند انگلیس) است. در حال حاضر، حتی اگر برخی از CBDC ها توسط فناوری بلاک چین پشتیبانی می شوند – همان فناوری پشت ارزهای دیجیتال مانند اتریوم، آنها یکسان نیستند.

CBDC ها معمولاً به دو نوع اصلی تقسیم می شوند: خرده فروشی و بین بانکی. در حالی که CBDC خرده‌فروشی می‌تواند به‌عنوان شکل دیجیتالی پول نقد برای تکمیل پول کاغذی در اختیار هر شهروندی باشد، CBDC بین بانکی تنها می‌تواند توسط مؤسسات برای پرداخت‌های بین بانکی دیگر تراکنش‌های بین آنها استفاده شود.