اول از همه، UST از طرف دارندگان استیبل کوین معمولی که می خواهند پتانسیل بازدهی خود را به حداکثر برسانند و در عین حال ریسک پلتفرم را متعادل کنند، کشش قابل توجهی را به دست آورده است. پروتکل لنگر Terra به عنوان ابزاری عمل کرده است که بسیاری در ماه‌های اخیر دقیقاً به آن روی آورده‌اند. Anchor بازدهی ثابت 19.5 درصدی را در UST ارائه کرده است، در حالی که پلتفرم‌های CeFi مانند سلسیوس یا بلاک‌فای در نرخ‌های استیبل کوین تهاجمی کمتری داشته‌اند (برای مثال، درجه سانتیگراد نرخ بازدهی استیبل کوین خود را در دسامبر از شمال 10 درصد به حدود 8.5 درصد کاهش داد. .

ادغام های جدید

یکپارچه‌سازی‌های پلتفرم و پروتکل جدید با سرعت زیادی در حال گسترش هستند. تیم ما در NewsBTC این هفته یک غواصی عمیق را در مورد حمایت پروتکل NEAR از UST پوشش داد و بایننس در تعطیلات هفته گذشته با پشتیبانی جدید UST برای جفت‌های معاملاتی BTC، USDT و BUSD زنگ زد.

علاوه بر این، UST به یافتن یکپارچه‌سازی پروتکل‌های جدید در چشم‌انداز سنتی DeFi ادامه می‌دهد: گفتگوها در اطراف Abracadabra فراوان بوده است. Degenbox جدید Money، یک استراتژی تولید بازده که به کاربران اجازه می‌دهد تا از استیبل کوین UST خود با پول اینترنتی جادویی Abracadabra (MIM) استفاده کنند.

البته، نمی‌توانیم Astroport، یک بازارساز خودکار زمینی (AMM) را که در مراحل اولیه قرار دارد، کنار بگذاریم – اما در حال حاضر بیش از 1 میلیارد دلار جریان سرمایه داشته است. این پیشرفت‌ها باعث شده است که توکن پلتفرم بومی Terra، LUNA، به بالاترین حد خود برسد. LUNA با هر UST ضرب شده به ارزش 1 دلار متحمل سوزاندن می شود، که منجر به کشسانی (اما اخیراً کاهش تورم) می شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد حرکت سرسام آور Astroport و LUNA اخیراً، گزارش هفته گذشته NewsBTC را دقیقاً در همین مورد بررسی کنید. در مجموع، اگر Q4 2021 نشانه ای باشد، برای دارندگان LUNA، ژنراتورهای بازده UST و ناظران Terra Luna به طور یکسان وجود دارد که با رفتن به سال 2022 هیجان زده شوند.