یکی از شناخته‌شده‌ترین استودیوهای صنعت بازی با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) مخالفت کرده و می‌گوید این توکن‌ها «هیچ تأثیر مثبتی» بر ایجاد بازی‌ها یا پایگاه کاربری آن ندارند. 

طبق گزارش Eurogamer، PlatinumGames – استودیوی سازنده Bayonetta، Nier و دیگر موفقیت‌ها – گسترش NFT در بازی‌ها را «ناامیدکننده» خواند. این اظهارات توسط آتسوشی اینابا، مدیرعامل پلاتینیوم و هیدکی کامیا، معاون رئیس جمهور در طی مصاحبه با VGC بیان شد. از این زوج نظرشان در مورد NFTها و فناوری بلاک چین و تأثیر آن بر صنعت بازی پرسیده شد. 

علیرغم ظهور NFTها، رهبری پلاتینیوم گفتند که «واقعاً به این موضوع فکر نکرده‌اند». Inaba اعتراف کرد که NFT ها در حال شتاب گرفتن هستند، اما بیش از حد بر سودآوری متمرکز بودند تا تأثیر مثبتی برای بازی ایجاد کنند. 

او گفت، 

من می‌دانم که در حال حاضر موضوع داغی است و واقعاً شروع به افزایش سرعت می‌کند، اما روشی که این شتاب به دست آورده است روی سودآوری شرکت متمرکز شده است، اما به هیچ وجه تأثیر مثبتی بر سازندگان یا کاربران ندارد. بنابراین دیدن این اتفاق ناامیدکننده است. 

اینابا ادامه داد و گفت که حامیان NFT در بازی در یک گفتگوی “یک طرفه” بر اساس کسب درآمد شرکت می کنند. مدیر عامل پلاتینیوم گفت که او ترجیح می دهد وقت خود را “برای سود بردن از ساخت بازی های خوب” صرف کند تا اینکه دنبال سود باشد. 

کامیا همچنین توضیح داد که او “علاقه ای به NFTها ندارد” و اینکه فناوری جدید “در حال حاضر هیچ سودی برای کاربران ندارد.” معاون رئیس جمهور گفت که وقتی NFT ها شروع به نشان دادن مزایای مثبت برای کاربران کردند، شروع به بررسی آن خواهد کرد. 

سلب مسئولیت

نظرات و نظرات بیان شده توسط نویسنده یا افراد ذکر شده در این مقاله صرفاً جهت اطلاع رسانی است و به منزله مشاوره مالی، سرمایه گذاری یا سایر موارد نیست. سرمایه گذاری یا معامله در دارایی های رمزنگاری شده با خطر زیان مالی همراه است.

اعتبار تصویر

عکس توسط کاربر Victoria_Borodinova از طریق Pixabay.com