استرالیا در حال تشدید تلاش‌های خود برای راه‌اندازی سرمایه‌گذاری نهادی کریپتو در این کشور است و Rest Super به اولین صندوق بازنشستگی تبدیل می‌شود که روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری می‌کند.

دارایی به ارزش 46.8 میلیارد دلار تحت مدیریت و پایگاه مشتری با نزدیک به 1.8 میلیون عضو دارد. مانند 401k، بازنشستگی یک ضرورت و اجباری برای همه کارمندان در استرالیا است. این بخش دارای ارزش خالص نزدیک به 2.4 تریلیون دلار است و برای اولین بار خواهد بود که وارد بازار کریپتو می شود.

ماه گذشته، اخباری مبنی بر گسترش شرکت سرمایه‌گذاری کوئینزلند (QIC) در حوزه ارز دیجیتال منتشر شد، با این حال، این شرکت بعداً اعلام کرد که این گزارش‌ها “به اشتباه ضمنی” بوده است.

در مورد Rest Super، مدیر سرمایه گذاری آن، اندرو لیل، در مجمع عمومی اشاره کرد که این شرکت ارزهای دیجیتال را به عنوان “بخش مهمی” از سبد سهام خود در حال حرکت به جلو می بیند. با این حال، با توجه به خطر، آن را نیز “با دقت و با احتیاط” ادامه خواهد داد.

وی خاطرنشان کرد:

این یک سرمایه‌گذاری بسیار بی‌ثبات است، بنابراین هرگونه تخصیصی که ما به ارزهای دیجیتال می‌کنیم احتمالاً بخشی از سبد متنوع ما خواهد بود، زیرا در ابتدا یک تخصیص نسبتاً کوچک است که ممکن است در طول زمان ایجاد شود.»

لیل پتانسیل فناوری کریپتو و بلاک چین را در ارائه «منبع پایدار ارزش» تشخیص داد، به طوری که سرمایه گذاران رمزارز را به عنوان محافظی در برابر تورم مبتنی بر فیات انتخاب کردند. او اضافه کرد:

من فکر می کنم که در دوره تورم، می تواند مکان بالقوه خوبی برای سرمایه گذاری باشد.

با وجود خوش‌بینی، یک سخنگوی تصریح کرد که «مطمئناً ارزهای دیجیتال را به عنوان راهی برای تنوع بخشیدن به پس‌اندازهای بازنشستگی اعضایمان در نظر می‌گیرد [اما] در آینده نزدیک سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.

این سخنگو افزود:

ما در حال حاضر در حال انجام تحقیقات گسترده در مورد طبقه دارایی قبل از تصمیم گیری هستیم. ما همچنین جنبه های امنیتی و نظارتی سرمایه گذاری در این کلاس را در نظر می گیریم.

استرالیا تلاش‌های خود را برای رسیدن به قطار کریپتو افزایش داده است و همانطور که Rest Super در مورد گنجاندن کریپتو فکر می‌کند، قرار گرفتن در معرض و پذیرش افزایش خواهد یافت.