استرالیا یک کمک مالی دولتی به یک شرکت مستقر در بریزبن اختصاص داده است تا نرم افزار گزارش مالیاتی خود را بسازد، زیرا این کشور به دنبال کاهش شکاف در دریافت های مالیاتی ارز دیجیتال جبران نشده است.

بر اساس بیانیه روز سه‌شنبه، دور دوم «ابتکار بنیانگذاران زن تقویت» به پلتفرم Syla متعلق به کووا تاکس 387550 دلار (277929 دلار آمریکا) کمک مالی اعطا کرده است.

این ابتکار کارآفرینان زن را هدف قرار می دهد که به دنبال دسترسی به منابع مالی برای رشد استارتاپ ها هستند. Syla به عنوان یکی از 38 دریافت کننده برای دریافت کمک هزینه از مجموعه ای متشکل از 2500 متقاضی برای مجموع 12 میلیون دلار (8.6 میلیون دلار) بودجه اعلام شد.

وزیر امنیت اقتصادی زنان. جین هیوم و هان نماینده پارلمان آنگوس تیلور روز سه‌شنبه گفت هدف از این ابتکار ترویج استارت‌آپ‌های تحت رهبری زنان و کمک به بهبود اقتصادی استرالیا است.

تیلور گفت: «این استارت‌آپ‌ها نبوغ باورنکردنی استرالیایی را که ما می‌خواهیم در سراسر کشور پرورش دهیم، نشان می‌دهند. 

نرم‌افزار مدیریت پورتفولیو و گزارش‌دهی مالیات کریپتو مبتنی بر ابر از یک موتور اختصاصی مبتنی بر هوش مصنوعی برای خودکار کردن گزارش‌های مالیاتی رمزنگاری، مشابه نحوه عملکرد Koinly و CoinTracker استفاده می‌کند.

این اولین باری است که کمک مالی دولتی به یک شرکت برای توسعه چنین نرم افزاری اعطا می شود و نشان دهنده تغییر در چشم انداز مالیاتی و نظارتی کشور است.

مارینا کووالنکو، مدیر مالیات کووا، به Blockworks گفت: «برای حسابداران به دلیل کمیت و پیچیدگی تراکنش‌ها و همچنین عدم راهنمایی اداره مالیات استرالیا، پردازش همه تراکنش‌های رمزنگاری و دستیابی به نتایج مالیاتی صحیح برای مشتریان خود دشوار است.

“سرمایه گذاران می خواهند بدانند که کمترین مالیات ممکن را پرداخت می کنند و اطمینان حاصل کنند که در معرض خطر حسابرسی نیستند.”

کووالنکو گفت، پلتفرم مبتنی بر وب که توسط متخصصان مالیاتی طراحی شده است، به معامله گران اجازه می دهد تا سرمایه گذاری های رمزنگاری خود را مدیریت کنند و در عین حال گزارش های مالیاتی منطبق با “دقت اثبات شده” را تهیه کنند. انتظار می‌رود نسخه بتا این نرم‌افزار در آوریل سال جاری منتشر شود. کووالنکو گفت که Syla یک تیم مستقر در بریزبن را برای هدایت پروژه استخدام خواهد کرد.

بر اساس گزارش کمیته منتخب استرالیا به عنوان مرکز فناوری و مالی، در حال حاضر 4.2 میلیون سرمایه گذار کریپتو در استرالیا وجود دارد. استرالیا به دنبال توصیه های سنا برای اصلاح قوانین مالیاتی و معرفی رژیم های مجوز و نظارتی، به آرامی به سمت اصلاحات مالیاتی کریپتو پیش می رود.

سال گذشته اداره مالیات این کشور به بیش از 100000 نفر از تعهدات آنها برای پرداخت مالیات بر سود ارزهای دیجیتال اطلاع داد. تیم لوه، دستیار کمیسر ATO، گفت که دفترش نگران است مالیات‌دهندگان فکر می‌کنند که می‌توانند پشت این رمزارزهای گمنامی پنهان شوند و سهم منصفانه خود را نپردازند.

لو در آن زمان گفت: «در حالی که به نظر می‌رسد ارز دیجیتال در دنیای دیجیتالی ناشناس عمل می‌کند، ما از طریق داده‌های بانک‌ها، مؤسسات مالی و صرافی‌های آنلاین ارزهای دیجیتال از نزدیک محل تعامل آن با دنیای واقعی را دنبال می‌کنیم تا پول را به مالیات دهندگان برگردانیم».