جاش فریدنبرگ، خزانه‌دار استرالیایی اخیراً از این اقدام استقبال کرده و گفته است که بیت‌کوین و سایر دارایی‌های دیجیتال تحت یک طرح مجوز مالی برای پلتفرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال پدیدار خواهند شد. آقای فریدنبرگ در مورد این تحول گفت:

“استرالیا این فرصت را دارد تا در میان کشورهای پیشرو در جهان در استفاده از این فناوری جدید قرار گیرد. نظرسنجی‌های اخیر نشان می‌دهد که در حال حاضر 17 درصد استرالیایی‌ها دارای ارز دیجیتال هستند که این رقم در میان استرالیایی‌های جوان احتمالاً بالاتر است.”

خزانه‌دار استرالیا گفت که از اوایل سال 2022 مذاکراتی را در مورد چارچوب مجوز کریپتو آغاز خواهد کرد.

کسب و کارهای کریپتو در استرالیا نیز از این حرکت حمایت می کنند. کارولین بولر، مدیر اجرایی BTC Markets گفت: “این شرم آور است که مقررات ما با همتایان بین المللی مانند سنگاپور، کانادا و بریتانیا همگام نباشد.”

ارز دیجیتال بانک مرکزی استرالیا (CBDC)

جاش فریدنبرگ، خزانه‌دار استرالیایی، همچنین درباره امکان داشتن یک ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) و انجام آزمایشی قبل از پایان سال 2022 صحبت کرد. با این حال، او از صنعت نقدینگی حمایت می‌کند و می‌گوید که CBDC استرالیا باید جایگزین اسکناس‌های فیزیکی شود.

علاوه بر این، این کشور به دنبال گسترش دامنه قوانین برای ارائه دهندگان معاملات آنلاین است. غول های فناوری مانند گوگل و اپل به سرعت در بازار پرداخت ها نفوذ می کنند. علاوه بر این، ارائه‌دهندگانی مانند Afterpay Ltd که بدون هیچ نظارت مستقیمی کار می‌کنند، به سرعت ظهور می‌کنند. فریدنبرگ، خزانه دار در این باره گفت:

“اگر چارچوب فعلی را اصلاح نکنیم، این سیلیکون ولی است که آینده سیستم پرداخت ما را تعیین می کند. استرالیا باید حاکمیت خود را بر سیستم پرداخت ما حفظ کند.”