هیوم اظهار داشت که ارزهای رمزنگاری شده «مد نیستند» در حالی که افزود که «به این زودی ها از بین نخواهند رفت». او شرایط فعلی بازار کریپتو را با دوران اولیه اینترنت در دهه 1990 مقایسه کرد. خانم هیوم گفت: «در سال 1995 کسی نباشید که گفت اینترنت فقط مکانی برای گیک ها و مجرمان است و هرگز به جریان اصلی تبدیل نمی شود.

نکته جالب این است که اظهارنظر اخیر قانونگذاران استرالیایی یک هفته پس از آن منتشر شد که تونی ریچاردز، رئیس سیاست پرداخت بانک رزرو، گفت که تنظیم‌کننده‌های جهانی در استفاده از دارایی‌های دیجیتال «شک دارند».

تحقیقات اخیر سنا نشان داد که نزدیک به 17 درصد از جمعیت استرالیا در ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کرده اند. با این حال، دکتر ریچاردز کنجکاو بود که چگونه ارزهای رمزنگاری شده پرکاربرد را نگهداری می‌کنند.

جین هیوم از رشد در DeFi حمایت می کند

همانطور که می دانیم، تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) به شدت در حال رشد است و در عین حال نیاز به بانک ها، کارگزاری ها یا صرافی های سنتی را کاهش می دهد. برای تکمیل تراکنش های مالی به صورت غیرمتمرکز، کاملاً به فناوری بلاک چین متکی است.

خانم هیوم با حمایت از پیشرفت‌های DeFi گفت که ما باید «راه خودمان» را در امور مالی غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین (DeFi) ایجاد کنیم. وزیر افزود:

«مالی غیرمتمرکز مبتنی بر فناوری بلاک چین فرصت‌های باورنکردنی را به همراه خواهد داشت – استرالیا نباید از ترس ناشناخته‌ها عقب بماند. اگر 20 یا 30 سال گذشته چیزی به ما یاد داده است، این است که همه نوآوری ها با اختلال شروع می شوند و به عنوان یک نام خانوادگی به پایان می رسند.

او همچنین یکی از بزرگترین بانک‌های استرالیا، CommonWealth Bank را ستایش کرد که به مشتریانش اجازه می‌دهد از بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال از طریق اپلیکیشن بانکی ۶.۵ میلیون کاربر آن استفاده کنند.

استرالیا اخیراً اقداماتی را برای حمایت از رمزارزها آغاز کرده است. رگولاتور اوراق بهادار استرالیا ASIC اخیراً ETFهای بیت کوین و اتریوم را تأیید کرده است. از سوی دیگر، کمیته پارلمانی استرالیا نیز دستورالعمل‌های جدیدی را برای پیشبرد استفاده از دارایی‌های دیجیتال تنظیم کرده است.