در میان پاسخ دهندگان، 59 درصد از گیمرها گفتند که ترجیح می دهند بازی های NFT را به عنوان شغل اصلی تمام وقت خود انجام دهند، در حالی که به کنسرت های جانبی ادامه می دهند.

جان استفانیدیس گفت: «ما معتقدیم که بازی‌های بازی برای کسب درآمد، بزرگ‌ترین اختلال در فضای کریپتو در سال جاری و همچنین صنعت بازی‌های ویدیویی خواهند بود، زیرا شرکت‌های بازی، دارندگان رمزارز و سرمایه‌گذاران سنتی بیشتری در این فضا سرمایه‌گذاری می‌کنند.» مدیرعامل بالتازار، در بیانیه ای که با فورکست به اشتراک گذاشته شد، گفت.

تقاضای بازی NFT در سال گذشته با ظهور Axie Infinity، که به منبع درآمد اصلی محبوب برای گیمرهایی در فیلیپین تبدیل شد که درآمدشان تحت تأثیر همه‌گیری کووید-19 قرار گرفت، افزایش یافت.

در حالی که بازی‌های NFT جریان‌های درآمد قابل اعتمادی را برای برخی از گیمرها فراهم می‌کنند، ۶۹ درصد از پاسخ‌دهندگان گفتند NFT‌های مورد نیاز برای پیوستن به بازی‌ها خارج از محدوده قیمتی آن‌ها هستند.

طبق داده‌های CryptoSlam، Axie Infinity در حال آماده‌سازی یک تغییر بازی رایگان در سه ماهه اول سال 2022 برای حضور بازیکنان بیشتر است، در حالی که بر اساس داده‌های CryptoSlam، حجم فروش ماهانه بازی در فوریه برای اولین بار از ماه می سال گذشته به زیر 100 میلیون دلار رسید.