یک وبسایت پیشرو در ارزیابی قیمت ارزهای دیجیتال ، CoinGecko.com ، نشان می‌دهد که تا زمان نگارش این مقاله در ساعت 6:30 بعدازظهر روز دوشنبه، 8 اکتبر، ارزش بازار جهانی برای صنعت کریپتو بالاتر از سطح 3 تریلیون دلار باقی مانده استاز زمانی که بلومبرگ برای اولین بار در اوایل امروز گزارش داد، ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال کمتر از این آستانه نیست.

نقطه عطف روانی بزرگ نقض شد

این اولین باری است که ارزش گذاری کل بخش کریپتو این سد را از زمان مفهوم سازی فناوری بلاک چین و نام گذاری بیت کوین در کاغذ سفید ساتوشی ناکاموتو که در سال 2008 منتشر شد، شکست

آیا می توان به این داده ها اعتماد کرد؟

با توجه به اعتبار این داده ها در وب سایت خود، CoinGecko بیانیه ای در زیر صفحه روش شناسی خود دارد که می گوید:

CoinGecko طیف گسترده ای از داده ها را در مورد بسیاری از دارایی های رمزنگاری مختلف ارائه می دهدتمام داده‌هایی که از منابع مختلف دریافت می‌کنیم/پرس و جو می‌کنیم از طریق الگوریتم‌های مختلف CoinGecko قرار می‌گیرند که یکپارچگی داده‌ها را تأیید می‌کند.

بر اساس این سایت، ارز دیجیتال رتبه برتر – بیت کوین – تقریباً 8 درصد نسبت به پنجره 24 ساعته قبل افزایش یافت و به بیش از 66000 دلار رسید و به تنهایی ارزش بازار 1.24 تریلیون دلار را ایجاد کردسکه دوم از نظر ارزش بازاراتریومامروز با بیش از 4793 دلار به ازای هر سکه، بالاترین رکورد خود را ثبت کرد و ارزش کل بازار خود را به بیش از 565 میلیارد دلار رساندبه عنوان یک مرجع متقابل، CoinMarketCap در حال حاضر ارزش کل فضای کریپتو را 2.89 تریلیون دلار می‌داند .

 

    خلاصه کلی از خبر:

  فدرال رزرو ایالات متحده در آخرین گزارش ثبات مالی خود که روز دوشنبه منتشر شد، ارزهای دیجیتال و استیبل کوین ها را در زمره خطرات اصلی خود برای ثبات مالی ایالات متحده طی 12 تا 18 ماه آینده قرار داد. ماتریس ریسک فدرال رزرو ارزهای دیجیتال و استیبل کویین ها را درست پشت تنش های آمریکا و چین رتبه بندی میکند.

لینک خبر :

https://u.today/global-cryptocurrency-market-cap-crosses-3-trillion-threshold-for-the-first-time