رشد سریعی در اقتصاد استیبل کوین وجود داشته است، با مجموع اخیر 187 میلیارد دلار، که تقریباً نزدیک به آستانه 200 میلیارد دلار است.

استیبل کوین‌هایی مانند UST Terra و USDN پروتکل نوترینو در حال افزایش محبوبیت هستند، حتی با وجود اینکه تتر پرکاربردترین است.

آنها در ماه قبل به ترتیب نزدیک به 30 و 44 درصد رشد را تجربه کردند. یعنی اگر این روند ادامه پیدا کند در ماه های بعد به راحتی از 200 میلیارد دلار عبور خواهد کرد.

پشتوانه قوی دلار استیبل کوین ها

در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال، استیبل کوین ها دقیقاً به این صورت طراحی شده اند: پایدار.

برخی از سکه ها به دلار آمریکا گره خورده اند، به این معنی که هر یک به طور کامل توسط یک دلار پول نقد، اوراق بهادار خزانه داری یا سایر دارایی های امن پشتیبانی می شود و بنابراین ممکن است به میل خود بازخرید شوند.

یک دهم کل دارایی های دیجیتال، از جمله ارزهای دیجیتال، توسط این توکن ها نشان داده می شوند.

بزرگترین استیبل کوین از نظر ارزش بازار، تتر است که عرضه آن 2 درصد در ماه قبل افزایش یافته است و اکنون بیش از 80 میلیارد دلار است.

بازار استیبل کوین با سهم 43.78 درصدی تحت سلطه USDT است. علاوه بر این، از نظر ارزش گذاری بازار، سومین ارز دیجیتال بزرگ، پس از بیت کوین و اتریوم است.

به دنبال تتر، ما USDC یا سکه USD را داریم که ارزش بازار آن 52.5 میلیارد دلار است و بخش قابل توجهی از کل بازار را به خود اختصاص می دهد.

تتر 28 درصد از اقتصاد پایدار کوین را تشکیل می دهد و پنجمین ارز دیجیتال بزرگ پس از بایننس کوین (BNB) است که در رتبه چهارم قرار دارد.

استیبل کوین ها در حال پیشرفت هستند

سرمایه‌گذاران انتظارات زیادی از UST Terra، یکی از استیبل کوین‌های با رشد سریع، و پروژه‌های Luna و UST دارند. ارزش بازار در حال حاضر 14.7 میلیارد دلار است که در ماه گذشته نزدیک به 30 درصد افزایش یافته است.

USDC اغلب با Tether معامله می کند و 65٪ از مبادلات تتر روز دوشنبه را تشکیل می دهد. پس از تتر، BUSD، USD، EUR و WETH به عنوان جفت های برتر معامله با USDC قرار دارند.

در حالی که USDT و USDC در ماه گذشته افزایش قابل توجهی نداشتند، UST، FRAX و USDN در نرخ‌های انتشار 30 روزه خود افزایش داشتند.

UST Terra نزدیک به 30٪ افزایش یافت و استیبل کوین اکنون دارای ارزش بازار تقریباً 15 میلیارد دلار است.

فضای بیشتر برای رشد

ماه گذشته، FRAX، اولین پروتکل استیبل کوین کسری-الگوریتمی، شاهد افزایش نرخ انتشار 30 روزه خود 9.5 درصد بود و USDN پروتکل نوترینو تا 44 درصد افزایش یافت.

استیبل کوین ها تجارت سریعتر را تسهیل می کنند

در همین حال، استیبل کوین‌هایی مانند UST و USDN امروزه عمدتاً برای تسهیل تجارت سایر دارایی‌های دیجیتالی فرارتر مانند بیت‌کوین استفاده می‌شوند.

با این حال، شرکت‌ها در سرتاسر جهان در تلاش هستند تا استیبل کوین‌هایی را توسعه دهند که مشاغل و خانواده‌ها بتوانند از آن برای انجام تراکنش‌ها استفاده کنند، که می‌تواند به سریع‌تر، انعطاف‌پذیرتر و فراگیرتر کردن سیستم پرداخت کمک کند.