OpenSea، یکی از محبوب‌ترین بازار توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، ارتقای قرارداد هوشمند خود را ارائه کرده است، یک اقدام پیشگیرانه برای حذف لیست‌های غیرفعال در پلتفرم.

به عنوان بخشی از ارتقای برنامه ریزی شده، همه کاربران OpenSea باید فهرست های NFT خود را – که در حال حاضر از طریق بلاک چین اتریوم (ETH) میزبانی می شود – به قرارداد هوشمند جدید منتقل کنند.

طبق اعلام OpenSea، فهرست‌های NFT ایجاد شده قبل از 18 فوریه به‌طور خودکار ظرف یک هفته تا 25 فوریه تا ساعت 2 بعد از ظهر به وقت شرقی منقضی می‌شوند:

«این ارتقای جدید تضمین می‌کند که فهرست‌های قدیمی و غیرفعال در اتریوم به طور ایمن منقضی می‌شوند و به ما امکان می‌دهد ویژگی‌های ایمنی جدیدی را در آینده ارائه دهیم.»

پس از انتقال موفقیت آمیز، فهرست NFT تاریخ اصلی ارسال را نشان می دهد. با این حال، پس از پایان مهلت، کاربران مجاز خواهند بود NFT های حذف شده را در قرارداد هوشمند جدید مجدداً فهرست کنند.

در طول این مرحله، OpenSea برای انتقال NFT هزینه گاز دریافت نمی‌کند، اما قرارداد هوشمند قدیمی مبتنی بر اتریوم را باطل می‌کند و عملاً پیشنهادات قدیمی منقضی می‌شود:

در طول این دوره مهاجرت، پیشنهادات قدیمی در مورد موارد منقضی می‌شود و پیشنهادات ارائه شده در قرارداد هوشمند قدیمی نامعتبر می‌شوند.

انتقال فهرست NFT یک فرآیند دو مرحله ای است. ابتدا کاربر باید به OpenSea رفته و بر روی گزینه “Migrate listings” کلیک کند.

برای مرحله بعدی، کاربر باید بر روی دکمه “تأیید” که در کنار هر لیست موجود است کلیک کند.

یک اعلان مهاجرت را تایید می کند و کاربران می توانند لیست را با تاریخ انقضای جدید مشاهده کنند.

OpenSea بیشتر از مزیت های اولیه در فضای NFT استفاده کرد تا به بزرگترین بازار معاملات NFT تبدیل شود.

یک دانشجوی اندونزیایی به نام سلطان گوستاف الغزالی با تأیید مجدد پتانسیل مالی مخرب این فناوری، با فروش نسخه‌های NFT سلفی‌های خود در OpenSea، میلیونر شد.

همانطور که قبلاً Cointelegraph گزارش داده بود، غزالی چه در حالت نشسته یا ایستاده مقابل رایانه خود سلفی گرفت، که بعداً به NFT تبدیل شد و در دسامبر 2021 در OpenSea آپلود شد. مجموعه غزالی متعاقباً به حجم کل تجارت 317 ETH، معادل بیش از 1 میلیون دلار رسید.