قیمت بیت کوین در حال حاضر پس از عبور موفقیت آمیز از مرز 62000 دلاری که با دیوار حمایتی میانگین متحرک 50 دوره ای (SMA) در 13 نوامبر برابری می کند، با یک سوگیری صعودی در حدود 65524 دلار در نوسان است. با توجه به تحولات پیرامون فورک نرم Taproot قرار است حرکت صعودی ادامه یابد. ارتقا در کانون توجه قرار گیرد.

ارتقاء Taproot برای سوخت روند صعودی BTC

بیت کوین (BTC) در هفته گذشته به دلیل کسب سود و چرخش سرمایه از ارزهای دیجیتال بزرگ به آلت کوین های کم ارزش، از بالاترین قیمت تاریخ (ATH) حدود 69034 دلار تغییر کرد. علاوه بر این، عقب نشینی BTC همچنین با رد محصول VanEck در بورس بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) تقویت شد که هدف آن ردیابی قیمت لحظه ای بیت کوین بود.

با این حال، این پیشرفت منفی به سرعت تحت الشعاع فعال‌سازی موفقیت‌آمیز سافت فورک Taproot در 13 نوامبر قرار گرفت. انتظار می‌رود ارتقاء سفورک Taproot حریم خصوصی، کارایی و قابلیت قراردادهای هوشمند شبکه بلاک چین را بهبود بخشد. Hampus Sjöberg، یک توسعه‌دهنده بیت‌کوین که یک وب‌سایت اختصاص داده شده به ارتقاء Taproot را اجرا می‌کند، این فعال‌سازی را «بزرگ‌ترین برد» نامیده است، زیرا ثابت کرده است که شبکه بیت‌کوین می‌تواند ارتقاها را انجام دهد، که برای طول عمر و افزایش سودمندی شبکه مهم است.

انتظار می‌رود این توسعه بیت کوین را به سمت بالا بکشاند، به خصوص پس از اینکه تا کنون 1.52 درصد افزایش یافته است.

قیمت بیت کوین با مقاومت کمی رو به بالا مواجه است

قیمت بیت کوین/دلار آمریکا بر روی حمایت قوی در حدود 62702 دلار است که توسط 50 SMA همزمان با مرز پایین تر گوه در حال افزایش ارائه شده است. گاوهای بیت کوین مصمم به نظر می‌رسند که بالاترین محدوده اخیر در حدود 65500 دلار را بازپس بگیرند. به نظر می رسد این امر باعث تقویت گاوهایی شده است که قصد دارند بر BTC ATH غلبه کنند و هدف افزایش قیمت 69600 دلار را نشان دهند، پس از آن کشف بالاترین قیمت های جدید در 70000 دلار و بالاتر حرکت منطقی بعدی خواهد بود.

میانگین‌های متحرک صعودی و حرکت صعودی شاخص قدرت نسبی (RSI) به دور از خط وسط، روایت صعودی قیمت BTC را تأیید می‌کند.

علاوه بر این، معیارهای زنجیره‌ای از مدل In/Out of the Money در اطراف قیمت (IOMAP) توسط IntoTheBlock نشان می‌دهد که بیت‌کوین در حمایت قوی رو به پایین قرار دارد. به عنوان مثال، پشتیبانی بالای 63000 دلار جایی است که تقریباً 780650 بیت کوین قبلاً توسط حدود 1.11 میلیون آدرس خریداری شده است.

این پشتیبانی به اندازه کافی قوی است تا هرگونه فشار فروش را که تهدید می کند قیمت کریپتو bellwether را به زیر این نقطه بکشد، جذب کند. همین نمودار IOMAP نشان می دهد که مسیر با کمترین مقاومت برای BTC رو به بالا است.

از سوی دیگر، اگر فروشندگان وارد صحنه شوند و قیمت را به زیر حمایت فوری در حدود 63000 دلار برسانند، ممکن است اوضاع برای قیمت بیت کوین خراب شود.

شکست قاطع نزولی زیر این سطح، شکست الگوی نمودار گوه ای را تایید می کند که بیت کوین را به سمت پایین ترین سطح 6 نوامبر در حدود 60192 دلار می کشد. فراتر از این سطح، دیوار حمایتی اصلی بعدی حدود 57700 دلار است.