ایلان ماسک دوباره بر قیمت Dogecoin (DOGE) تأثیر گذاشت که پس از اعلام این که میلیاردر سهامدار توییتر شده است، افزایش یافت.

مدتی است که مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس با قیمت های DOGE مرتبط بوده است. این در حالی است که مستقیماً با تیم پشت memecoin درگیر نیست.

قیمت DOGE در این هفته بیش از 10 درصد افزایش یافت. طبق داده‌های CoinGecko، میم سکه به 0.1570 دلار رسید که بالاترین رقم از 13 فوریه بود.

این بار دلیل «اثر ماسک» این است که ایلان حدود 10 درصد از سهام توییتر را به دست آورد. این کارآفرین اکنون بیش از 73 میلیون سهم در این شرکت دارد که ارزش آن حدود 2.9 میلیارد دلار است. او سهام بیشتری نسبت به جک دورسی، بنیانگذار و مدیر عامل سابق این شبکه اجتماعی دارد.

خرید سهام توییتر ماسک چه تاثیری بر memecoin دارد؟

مانند موارد دیگر، ارزش گذاری DOGE پس از اعلام سرمایه گذاری ایلان ماسک در توییتر چیزی بسیار غیرمنطقی و گمانه زنی است. تا کنون، نه کارآفرین و نه شبکه اجتماعی درباره مشارکت آینده میلیاردر در تصمیمات شرکت صحبت نکرده اند یا اطلاعاتی ارائه نکرده اند.

او علاوه بر اظهار نظر در مورد ارزهای رمزنگاری شده، با انتقاد از استفاده از NFT به عنوان عکس پروفایل، به یک فرد برجسته تبدیل شد. او از پیروانش نظرسنجی کرد و پرسید که آیا شبکه اجتماعی محیطی برای آزادی بیان است یا خیر – 70 درصد از رای دهندگان پاسخ منفی دادند.

آزادی بیان برای یک دموکراسی کارآمد ضروری است.

آیا معتقدید توییتر به شدت به این اصل پایبند است؟

گمانه زنی هایی که توسط علاقه مندان DOGE انجام می شود این است که توییتر memecoin را در ابزار پرداخت و انعام خود قرار می دهد. در حال حاضر توییتر از بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) پشتیبانی می کند.

اثر مشک: تأثیر بر قیمت دارایی

اثر ماسک در ژانویه 2021، زمانی که او شروع به اظهار نظر در مورد DOGE در توییتر کرد، به وجود آمد.

در ماه آوریل، توییت های جدید میلیاردر باعث شد تا DOGE تنها در سه روز 500 درصد افزایش یابد. ماه بعد، او قول داد که در مورد این ارز دیجیتال در پخش زنده شنبه شب خود صحبت کند و باعث شد که دارایی قبل از پخش برنامه به بالاترین سطح تاریخ 0.73 دلار برسد.

علیرغم سرخوشی جامعه، اشاره ماسک به memecoin در نمایش تنها توانست قیمت میم سکه را پایین بیاورد. در ماه جولای، ماسک تصویر نمایه خود را در توییتر تغییر داد و به DOGE اشاره کرد – که دوباره بر قیمت دارایی تأثیر مثبت گذاشت.

در ماه دسامبر، او اشاره کرد که تسلا می تواند ارز دیجیتال را بپذیرد و باعث افزایش دوباره قیمت آن شد. اگرچه ماسک همچنان می‌تواند بر قیمت‌های DOGE و سایر ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد، اما این کارآفرین بخشی از «قدرت» خود را در بازار از دست داده است، زیرا محرک‌های قیمت ضعیف‌تر و ضعیف‌تر می‌شوند.

حتی با حمایت مستمر کارآفرین، ارز دیجیتال در حال حاضر 80 درصد کمتر از حداکثر قیمت تاریخی خود است. ماسک همچنان با اتهام استفاده از نفوذ خود برای دستکاری بازار به نفع خود مواجه است. شرکت او، تسلا، قبلاً در بیت کوین سود زیادی به دست آورده است.