شبکه اتریوم شاهد افزایش 9 برابری سپرده‌های قرارداد هوشمند خود بود، اما یک کانال نزولی همچنان قیمت را تحت فشار قرار می‌دهد

اگرچه اتر ( ETH ) در 10 نوامبر به بالاترین قیمت تاریخ 4870 دلار رسید، گاوها دلیل کمی برای جشن گرفتن ندارند. سود 290 درصدی از سال تا به امروز تحت الشعاع افت قیمت 18 درصدی دسامبر قرار گرفته است. با این حال، ارزش شبکه اتریوم قفل شده در قراردادهای هوشمند (TVL) 9 برابر شده و به 155 میلیارد دلار رسیده است.

نگاهی به نمودار عملکرد قیمت در دو ماه گذشته واقعاً کل داستان را نشان نمی دهد، و ارزش بازار فعلی اتر 450 میلیارد دلار، آن را به یکی از 20 دارایی برتر قابل معامله در جهان تبدیل می کند، درست پس از شرکت جانسون و جانسون با دو قرن قدمت.

 

311
قیمت اتر/دلار در FTX. منبع: TradingView

سال 2021 را باید با رشد محض صرافی های غیرمتمرکز به یاد آورد، که حجم روزانه آنها به 3 میلیارد دلار رسید، یعنی رشد 340 درصدی در مقایسه با سه ماهه آخر سال 2020.

بازارهای مشتقه فروش وحشتناک را منعکس نمی کنند

برای درک اینکه آیا نزولی القا شده است، باید نرخ سرمایه گذاری آتی را تجزیه و تحلیل کرد. قراردادهای دائمی که به عنوان مبادله معکوس نیز شناخته می شوند، دارای نرخ تعبیه شده ای هستند که معمولاً هر هشت ساعت یک بار شارژ می شوند. این اقدامات برای جلوگیری از عدم تعادل ریسک ارز ایجاد شده است. نرخ سرمایه گذاری مثبت نشان می دهد که خریداران طولانی مدت (خریداران) اهرم بیشتری را طلب می کنند.

با این حال، زمانی که شورت ها (فروشندگان) به اهرم اضافی نیاز دارند، وضعیت برعکس رخ می دهد و این باعث می شود که نرخ تامین مالی منفی شود.

نرخ تامین مالی 8 ساعته آتی دائمی اتر. منبع: Coinglass.com

همانطور که در بالا نشان داده شد، کارمزد هشت ساعته در ماه دسامبر نزدیک به صفر بوده است که نشان دهنده تقاضای اهرمی متعادل از سوی خریداران و فروشندگان است. اگر لحظات وحشتناکی وجود داشت، بر روی چنین شاخص های مشتقاتی منعکس می شد.

معامله گران برتر شرط های صعودی خود را افزایش می دهند

داده های ارائه شده توسط مبادله موقعیت خالص معامله گران را برجسته می کند. با تجزیه و تحلیل موقعیت هر مشتری در لحظه، قراردادهای دائمی و آتی، می توان بهتر درک کرد که آیا معامله گران حرفه ای تمایل به صعود دارند یا نزولی.

گاهاً اختلافاتی در روش‌شناسی بین مبادلات مختلف وجود دارد، بنابراین بینندگان باید تغییرات را به جای ارقام مطلق نظارت کنند.

مبادلات معامله گران برتر بیت کوین نسبت بلند مدت به کوتاه مدت. منبع: Coinglass

علیرغم اصلاح 9 درصدی اتر از 24 دسامبر، معامله گران برتر Binance، Huobi و OKEx مدت زمان اهرم خود را افزایش داده اند. به بیان دقیق تر، بایننس تنها صرافی بود که با کاهش اندک نسبت بلند مدت به کوتاه ترین معامله گران مواجه شد. این رقم از 0.98 به 0.92 تغییر کرد. با این حال، این تاثیر بیش از آن بود که معامله گران OKEx، شرط های صعودی خود را از 1.67 به 3.20 در یک هفته افزایش دادند.

در حال حاضر، به سختی احساس نزولی در بازار وجود دارد. بر اساس داده ها، معامله گران حرفه ای در حال خرید افت هستند در حالی که تقاضای خالص سرمایه گذاران خرده فروشی برای شورت (فروش) در طول ماه گذشته به سختی تغییر کرده است. البته، هیچ‌کدام از اینها نمی‌تواند پیش‌بینی کند که اتر هر زمانی که کانال نزولی فعلی را برگرداند، اما می‌توان چنین استنباط کرد که از اینجا علاقه چندانی به شرط‌بندی روی جنبه منفی وجود ندارد.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست. هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

لینک خبر

https://cointelegraph.com/news/ether-drops-below-3-800-but-traders-are-unwilling-to-short-at-current-levels