شبکه اتریوم به هدف جدیدی دست یافته است که بیش از 110000 اتریوم در یک هفته فعالیت می کند زیرا صنعت NFT به طور مداوم در حال رشد است.

مهمترین بخش از مکانیسم هزینه سوزی ارائه شده توسط بروز رسانی EIP-1559 در تابستان، تبدیل اتریوم به یک دارایی کاهش تورم بود. تنها در صورتی امکان پذیر می شود که انتشار خالص دارایی کمتر از تعداد سکه های سوزانده شده در یک دوره مشخص باقی بماند.

در بازه زمانی یک هفته ای، تعداد ETH از تعداد سکه های صادر شده بیشتر است که منجر به انتشار منفی شد. در زمان انتشار، انتشار خالص اتریوم در 16000 سکه یا 54 میلیون دلار باقی می ماند.

انتشار منفی نشان می‌دهد که تعداد کوین‌های در گردش در شبکه کاهش یافته است، که می‌تواند یک اثر کاهش تورم تلقی شود که توسط اکثر دارندگان اتریوم بسیار انتظار می‌رود.

اکثر اعضای انجمن اتریوم استدلال می کنند که جدیدترین bullrun در اتریوم یک اثر مستقیم کاهش قیمت است که ارزش اتر را پس از ظاهر شدن هر بلوک کاهش تورم در زنجیره افزایش می دهد.

اما در عین حال، به نظر نمی‌رسد عملکرد بازار اتریوم در مقایسه با سایر زنجیره‌های لایه 1 یا دارایی‌های دیجیتالی با سرمایه بالا کم و بیش چشمگیر باشد. در مقایسه با شبکه L1 دیگری که به کاربران اجازه می‌دهد راه‌حل‌های غیرمتمرکز ایجاد کنند، Solan و Ethereum تقریباً 800٪ رشد کمتری در همان دوره نشان دادند.