اتحادیه اروپا روز دوشنبه در مورد پیشنهاد چارچوب ارز دیجیتال رای خواهد داد که می تواند منجر به ممنوعیت دارایی های اجماع اثبات کار شود. به گفته آنهایی که اطلاعات داخلی دارند، رای پرمخاطره بسیار نزدیک است.

بازار ارزهای دیجیتال ممکن است با کاهش قیمت مواجه شود، زیرا اتحادیه اروپا در حال بررسی ممنوعیت دارایی های دیجیتالی است که از اثبات کار استفاده می کنند. اعضای اتحادیه اروپا در 14 مارس در مورد چارچوب بازارهای دارایی های رمزنگاری شده (MiCA) رای خواهند داد. اتفاق نظر کارشناسان بر این است که نتیجه رای گیری خیلی نزدیک به آن است.

در صورت موفقیت این پیشنهاد، می‌تواند منجر به حذف تدریجی بیت کوین، اتریوم و سایر دارایی‌های رمزنگاری شده به مکانیزم‌های اجماع غیر اثبات کار شود. این پیشنهاد بر همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا تأثیر خواهد گذاشت. بیانیه خاصی در این پیشنهاد که خواستار حذف تدریجی دارایی های جاری است در آخرین لحظه اضافه شد.

عوامل محرک اصلی در پس افزودن جدید دور زدن تحریم های اقتصادی و نگرانی های زیست محیطی است . قانونگذاران در مورد اجتناب روسیه از تأثیر کامل تحریم های اقتصادی به دلیل حملاتش به اوکراین از طریق ارزهای رمزنگاری شده ابراز نگرانی می کنند.

اما به نظر می‌رسد که تأثیر زیست‌محیطی استخراج ارزهای دیجیتال بزرگترین نگرانی است و اتحادیه اروپا به طور خاص این را بیان کرده است. تغییر لحظه آخری به این دلیل انجام شد که برخی اعتقادات وجود دارد که ردپای کربن بیت کوین استانداردهای زیست محیطی اتحادیه اروپا را زیر پا می گذارد.

CoinDesk گزارش داد که یک نسخه از این پیشنهاد را دیده است و باید دارایی های رمزنگاری شده را دنبال کند .

«حداقل استانداردهای پایداری محیطی با توجه به مکانیسم اجماع آنها برای اعتبارسنجی معاملات، قبل از صدور، ارائه یا پذیرش برای تجارت در اتحادیه».

Crypto world از پیشنهاد انتقاد می کند

پس از اعلام این پیشنهاد، واکنش شدید دنیای ارزهای دیجیتال به سرعت و شدید بود. جرمی آلر، مدیر عامل Circle، گفت که این رای یک رای بسیار پرمخاطره است، اگرچه به گفته او بعید است که در برابر واقعیت عملی مقاومت کند.

پاتریک هنسن از Unstoppable Finance نیز معتقد است که این پیشنهاد در بالاترین حد ممکن است.

ممنوعیت اسرای آزاد اتحادیه اروپا از سلسله های میراث به بهای نوآوری، آزادی فردی محافظت می کند و حرکتی به سوی تمامیت خواهی است ( #CBDC ) # استخراج بیت کوین در اتحادیه اروپا 0.198 درصد از انرژی اتحادیه اروپا را مصرف می کند که سالانه تولید می شود

دارین فاینشتاین از Core Scientific معتقد است که در صورت تصویب، این پیشنهاد حرکتی به سمت توتالیتاریسم خواهد بود. وی خاطرنشان کرد که صنعت استخراج بیت کوین اتحادیه اروپا تنها 0.198 درصد از کل تولید انرژی اتحادیه اروپا را مصرف می کند. او از رای دهندگان خواست تا از BTC محافظت کنند.

با این حال، برخی از افراد در دنیای رمزارز به طور خاص برای آنچه Feinstein می گوید، نگران نیستند. آنها بر این باورند که صنعت معدن آنقدر کوچک است که تأثیر کمی خواهد داشت.