صنعت موسیقی مملو از میلیاردها دلار و نسل های مختلف ثروت است و با تغییر زمان، نحوه خرید موسیقی توسط مردم نیز تغییر می کندبلاک چین راه حلی برای هدایت صنعت موسیقی در مسیر جدیدی دارد که عصر جدید را شکل خواهد داد.

بیایید ببینیم که رمزارز و موسیقی چگونه می‌توانند در بلاک چین شراکت ایجاد کنند تا قدرت را به هنرمند بازگردانند.

موسیقی،NFT و بلاک چین

دنیای رو به رشد NFT ها پیش نمایشی را به ما نشان داده است که چگونه موسیقی می تواند راه جدیدی برای کسب و کار از طریق بلاک چین پیدا کند. NFT ها (توکن های غیر قابل تعویض) به یکی از راه های جدیدی تبدیل شده اند که هنرمندان می توانند آثار شخصی خود را بفروشندعلاوه بر آن، سرمایه‌گذاران اکنون دارنده همان هنر می‌شوند و با افزایش ارزش آن، سرمایه‌گذاری آنها نیز افزایش می‌یابد.

بسیاری از هنرمندان توانسته‌اند موسیقی خود را به‌عنوان NFT بفروشند، از جمله نام‌های بزرگی مانند Tory Lanez – زمانی که او با پلتفرمی به نام E-NFT برای انتشار آلبوم جدیدش When It’s Dark به عنوان NFT همکاری کرد. در روز راه اندازی Lanez NFT، او ویدیویی را در توییتر منتشر کرد که گفت این آلبوم در کمتر از یک دقیقه یک میلیون نسخه فروخت و یکی از NFT های او قبلاً به قیمت 50000 دلار ورق زده شده بود. حتی تهیه‌کنندگان نیز با هنرمندانی مانند Kaelin Ellis و Murda Beatz وارد ترکیب شده‌اند

این ایده با ورود به سال جدید بحث بزرگی را بین هنرمند و لیبل‌ها به راه انداخته استبلاک چین راهی برای هنرمندان فراهم می کند تا بتوانند کنترل خود را به دست آورند و طرفداران خود را با خود ببرندطرفداران و گاوهای NFT اکنون می توانند تکه ای از پای برخی از آثار هنرمند مورد علاقه خود را داشته باشند و همه آنها می توانند با هم رشد کنند.

برت شیر، یک کلکسیونر NFT که دارای 45 آهنگ در کاتالوگ است، که برای آنها بیش از 40 ETH  (در حال حاضر 177000 دلار) پرداخت کرده است، اظهار داشت: “من خوشحالم که برای هنرمندانی که به دیدگاه آنها اعتقاد دارم پول خرج می کنم – و علاوه بر آن، من معتقدید که NFT های موسیقی در آینده به طور قابل توجهی ارزشمندتر خواهند بود.

هر 10 سال یا بیشتر، یک چیز جدید از راه می رسد که کسب و کار و نحوه انجام تجارت ما را در تعداد زیادی از صنایع شکل می دهدکریپتوکارنسی ثابت می کند که یک برنامه قوی و همه کاره برای تغییر روش ذخیره و استفاده از پول خود دارد.

همانطور که سکه ها رشد می کنند، هر چیزی که با آنها مرتبط است نیز افزایش می یابد – بنابراین با ادغام موسیقی به کریپتو، تأثیر آن را در بازگرداندن قدرت به کسانی که مستقیماً با پروژه ها درگیر هستند، خواهیم دید و به طرفداران چیزی عمیق تر برای ارتباط با آنها می دهیم. . در حالی که ما نباید انتظار داشته باشیم که بلاک چین به طور کلی یکباره جایگزین برچسب ها شود، این شروعی برای نشان دادن بسیاری از روش های سنتی کسب و کار است که شاید باید با نسل فعلی مطابقت داشته باشیم.

با تبدیل گروه‌های موسیقی، هنرمندان، ستارگان ورزشی و حتی بازی‌های ویدیویی به فرم NFT، این امر باعث می‌شود که آنچه در بلاک چین اتفاق می‌افتد، به‌خوبی درک شود.