. SafeMoon در کنار DogeCoin (DOGE)، Shiba Inu (SHIB) و سایر سکه ها به کلاس به اصطلاح “memecoins” تعلق دارد. اگرچه «SafeMoon Army» یکی از ارزهای دیجیتال جدیدتری است که در مارس 2021 وارد بازار شد، اما «ارتش SafeMoon» مانند همتایان محبوب خود کم نیست. در حال حاضر گروه تلگرامی این پروژه حدود 160 هزار عضو و توییتر آن 1.3 میلیون فالوور دارد.

تفاوت بین Safemoon و سایر میم کوین ها

داشتن حمایت جامعه قوی ترین ویژگی SafeMoon است. SafeMoon به سرعت در عرض یک ماه پس از راه‌اندازی خود شاهد هیجانات جالبی بود. در عرض چند روز، قیمت SafeMoon 7000 درصد افزایش یافت. با این حال، یک جامعه بزرگ برای تبدیل SafeMoon به سکه میم بزرگ بعدی کافی نیست.

مانند بسیاری از سکه‌های میم، SafeMoon نیز سفر خود را بدون هیچ محصولی در دنیای واقعی آغاز کرد. تحت تاثیر تبلیغات تبلیغاتی رشد کرد اما به زودی متوجه شد که باید کارهای بیشتری انجام دهد تا از برچسب زدن به عنوان یک شیت کوین فرار کند.

اولین ابزاری که تیم برای SafeMoon ایجاد کرد، راه اندازی کیف پول SafeMoon بود. در ژوئن 2021، پروژه آزمایش بتا SafeMoon Wallet را آغاز کرد. این برنامه در سپتامبر 2021 در Google Play و در اکتبر 2021 در فروشگاه اپل منتشر شد. داده ها نشان می دهد که بیش از 500000 کیف پول دانلود شده در iOS و Android وجود دارد.

 

پرطرفدارترین پیشرفت باید انتقال پروتکل SafeMoon به نسخه 2 باشد که در دسامبر 2021 اتفاق افتاد. هدف اصلی V2 کاهش عرضه انبوه SafeMoon به اندازه ای قابل مدیریت با استفاده از نسبت مهاجرت V1 به V2 1000:1 بود.

بسیاری از میم کوین ها معمولاً سکه های زیادی در عرضه دارند که در قیمت های پایین منعکس می شود. به عنوان مثال، SHIB یک کوادریلیون سکه در اختیار دارد و با وجود سوزاندن برخی از این سکه ها، هنوز تعداد بیشتری سکه SHIB در عرضه باقی مانده است. DOGE بهتر نیست زیرا عرضه آن تورمی است، به این معنی که همیشه در حال افزایش است.

Safemoon با توکنومیک متفاوتی عرضه می‌شود، زیرا دارای یک مدل عرضه بدون تورم است، که در آن تعداد سکه‌های در گردش به مرور زمان کاهش می‌یابد. همچنین یک مکانیسم رایت ایجاد می کند که در آن تعداد مشخصی از توکن های Safemoon با هر تراکنش سوزانده می شود. کل سرمایه SafeMoon 1,000,000,000,000,000 سکه است و طبق آخرین داده ها تاکنون 223,000,000,000,000 سکه سوزانده شده است.

وقتی عرضه کاهش یابد، قیمت افزایش می یابد. بنابراین، در بلندمدت، می‌توانیم شاهد دستاوردهای بزرگ در Safemoon باشیم، زیرا تقاضا برای این میم کوین در آینده همچنان رو به افزایش خواهد بود. سرمایه‌گذاران SafeMoon نیز در حال مشاهده و منتظر صرافی‌های بیشتری هستند تا میم کوین مورد علاقه خود را فهرست کنند و تاکنون در Gate.io، BitMart و چند مورد دیگر معامله می‌کند. اگر این اتفاق بیفتد، مشخصات و نقدینگی توکن را افزایش می‌دهد و می‌تواند کاتالیزور جدیدی برای قیمت Safemoon باشد.