شایعات منتشر شده در توییتر می‌گویند که بزرگ‌ترین بازار NFT جهان، OpenSea، ممکن است به زودی از NFT‌های مبتنی بر Solana پشتیبانی کند.

وب سایت OpenSea از NFT های Solana پشتیبانی می کند

وبلاگ نویس محبوب فناوری، جین منچون وانگ، تصاویری از وب سایت OpenSea منتشر کرد که سولانا را در میان بلاک چین های پشتیبانی شده اتریوم، کلاتین و پلیگون نشان می دهد. اسکرین شات همچنین بازاری را نشان می دهد که از کیف پول Solana، Phantom پشتیبانی می کند.

به گفته وونگ، او منابع سولانا را در حین مهندسی معکوس وب سایت بازار کشف کرد.

داده های موجود نشان می دهد که OpenSea مسئول بیش از 60 درصد معاملات NFT در سال گذشته بوده است. بنابراین، پشتیبانی از NFT ها از یک بلاک چین دیگر بخشی از تلاش آن برای حفظ سلطه فعلی خود در فضا خواهد بود.

در زمان‌های اخیر، تسلط اتریوم در DeFi و NFT مورد حمله بیشتر بلاک چین‌های رقیب مانند Cardano، Solana و دیگران قرار گرفته است. از ژانویه 2021، اتریوم با 95 درصد از سهم بازار تقریباً بر فضا تسلط داشت. این رقم اکنون حدود 80 درصد است و شبکه سولانا نزدیکترین رقیب آن است.

OpenSea از تایید شایعات خودداری می کند

این پلتفرم از اسکرین شات فاصله گرفته و ادعا می کند که این یک حدس و گمان قدیمی است. یکی از سخنگویان OpenSea اظهار داشت که وقتی چیزی برای گفتن باشد نظر خواهند داد.

در حالی که پلتفرم تصمیم گرفته است که در این مورد کاملاً محرمانه بماند، ارائه پشتیبانی از Solana یک حرکت منطقی برای OpenSea است. با به دست آوردن سهم قابل توجهی از Ethereum-Killer، منطقی است که بازار پیشرو، شاخک های خود را برای حفظ برتری خود در فضا گسترش دهد.

با این حال، اگر این داستان به طور رسمی تایید شود، بیشتر ثابت خواهد کرد که اتریوم چقدر زمین را به رقبای خود از دست داده است. بلاک چین که شبکه اصلی برای کاربردهای غیرمتمرکز بوده است، با مسائل جدی از مقیاس پذیری گرفته تا هزینه های گاز بالا و تراکم شبکه مواجه است.

خود OpenSea در میان رقابت شدیدتر LooksRare با سطحی از چالش‌های امنیتی روبرو بوده است. اخیراً یک باگ در این پلتفرم برای سرقت بیش از 1 میلیون دلار دارایی NFT مورد سوء استفاده قرار گرفت.