اکنون شرکت های بیشتری وجود دارند که بیت کوین را به عنوان گزینه ای برای پرداخت های دیجیتال ارائه می کنند. آدام آرون، مدیرعامل AMC Entertainment اخیراً در توییتی فاش کرد که بیت کوین رسما یکی از روش های پرداخت در این پلتفرم خواهد بود.

با این حال، همه قانع نشده‌اند، جیل گانتر از Slow Ventures یکی از آنهاست. او در مصاحبه اخیر با CNBC اظهار داشت:

من فکر می‌کنم که بیت‌کوین واقعاً برای امروز مناسب نیست، بیرون رفتن و خرید پاپ کورن با آن.»

به گفته مدیر اجرایی، «ارزهای رمزپایه دیگری هستند که برای این کار مناسب‌تر هستند». به نظر می رسد کریس فلاورز از J.C. Flowers نیز بر این عقیده است که بیت کوین به عنوان یک ارز پرداخت، “بیش از حد کند و بسیار گران است”. اخیراً از او نقل شده است که

بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت جایگزین جدی واقعا خنده دار است.

همین هفته گذشته، بیت کوین به دلیل اعداد تورم بالا در اطراف رکورد 69000 دلاری خود در نوسان بود. در گذشته نیز، جی پی مورگان افزایش قیمت بیت کوین را با افزایش مجدد ترس از تورم مرتبط می دانست. عجیب است که فلاورز این نظریه را برای سرمایه گذاری در بیت کوین نمی خرد.

با این وجود، صحبت هایی نیز وجود دارد که غول فناوری اپل ممکن است در آینده از پذیرش این روش های پرداخت دیجیتال ابایی نداشته باشد. به خصوص با توجه به چشم انداز مثبت مدیر عامل تیم کوک در مورد دارایی های دیجیتال به عنوان بخشی از یک “پرتفوی متنوع”.

اکنون، این سؤال را ایجاد می کند که آیا پلتفرم تجارت الکترونیک آمازون مایل است در ردیف بعدی قرار گیرد؟ اخیرا La Haus، یک اپلیکیشن املاک و مستغلات تحت حمایت بزوس، درهای خود را به روی بیت کوین باز کرده است. اکنون واضح است که خدمات بیشتری می‌خواهند چیزی را که در حال تبدیل شدن به یک وسیله مبادله بسیار محبوب است را شامل شود.

طبیعتاً همه با این ایده موافق نیستند. به عنوان مثال، به گفته پیتر شیف، اقتصاددان، “اگر بیت کوین به دلایل طبیعی از بین نرود، طلا در نهایت آن را خواهد کشت.”

نظرات او برخلاف بسیاری از کسانی است که معتقدند بیت کوین پوششی بهتر از طلا برای افزایش قیمت های امروزی است. از جمله مایکل سیلر از MicroStrategy که معتقد بود بیت کوین در واقع «طلا را می کشد».

در مورد پرداخت ها، چه چیزی در مقابل بیت کوین قرار می گیرد؟

کن گریفین، مدیر عامل میلیاردر سیتادل، هفته گذشته در نشستی پیش‌بینی کرد که «مفهوم مبتنی بر اتریوم در نسل بعدی ارزهای دیجیتال جایگزین ارزهای مبتنی بر بیت‌کوین خواهد شد». چرا؟ خوب، صرفاً به دلیل «سرعت تراکنش بالاتر، هزینه کمتر برای هر تراکنش». وی خاطرنشان کرد،

بیت کوین برای مدیریت پرداخت ها در…

نوسانات ناشی از کلاس دارایی را فراموش نکنید. اما، السالوادور در طرف دیگر طیف باقی می ماند و رئیس جمهور بوکله بیت کوین بیشتری را به خزانه دولت اضافه می کند. زیمبابوه همچنین در حال بررسی پذیرش سکه پادشاه به عنوان ارز قانونی است.

برای نتیجه گیری، شایان ذکر است که گانتر معتقد است که روند صعودی بیت کوین «حداقل برای کوتاه مدت تا میان مدت» ادامه خواهد داشت. در زمان انتشار، بیت کوین نزدیک به 65800 دلار معامله می شد. بر اساس تجزیه و تحلیل AMBCrypto، به نظر می رسد معیارهای روی زنجیره نیز به سمت یک بازار قوی اشاره می کند.