آندره کرونه در حال تعظیم از DeFi است. آنتون نل، شریک نزدیک کرونژ، اوایل یکشنبه در توییتی اعلام کرد که این جفت فضا را ترک خواهند کرد.

آندره کرونیه و آنتون نل فضای DeFi را ترک می کنند.

این زوج مالکیت وب‌سایت‌هایی را که کنترل می‌کنند واگذار می‌کنند یا از رده خارج می‌کنند، اما پروتکل‌هایی که ساخته‌اند به کار خود ادامه می‌دهند.

کرونژ به‌خاطر مشارکت‌های مختلفش در فضا، به‌طور گسترده کرونژ به‌خاطر مشارکت‌های مختلفش در فضا، به‌طور گست به‌عنوان «پدرخوانده دی‌فای» شناخته می‌شد.

آندره کرونیه، آنتون نل باو بیرون

فضای DeFi در حال از دست دادن دو تا از با استعدادترین توسعه دهندگان خود است.

آندره کرونژ، «معمار DeFi» که به‌عنوان بنیان‌گذار پروتکل بهینه‌سازی بازدهی Yearn.Finance به شهرت رسید، برای همیشه از DeFi و کریپتو دور می‌شود. آنتون نل، سازنده دیگری که بیشتر به خاطر پیوندهایش با اکوسیستم فانتوم شناخته شده است، با کرونژ تعظیم خواهد کرد. نل این خبر را روز یکشنبه در توییتی منتشر کرد.  نل نوشت: «آندره و من تصمیم گرفته‌ایم که فصل مشارکت [sic.] را به فضای defi/crypto می‌بندیم.» نل که از نزدیک با کرونژ در پروژه‌های مختلف او کار می‌کرد، توضیح داد که این زوج وب‌سایت‌هایی را که کنترل می‌کنند تعطیل می‌کنند و از فضا دور می‌شوند. قبل از کار بر روی Fantom، نل در کنار کرونژ  مدت کوتاهی در بررسی پروژه های ICO برای Crypto Briefing داشت.

سوالات مربوط به آینده کرونژ در حوزه ارزهای دیجیتال از این هفته زمانی که او حساب توییتر خود را حذف کرد و نمایه لینکدین خود را اصلاح کرد تا نشان دهد که کار بر روی Yearn.Finance، Fantom و اکوسیستم گسترده‌تر اتریوم را متوقف کرده است، مطرح شد. او بعداً در یک پیام تلگرامی به جامعه Keep3r Network تایید کرد که پروژه را ترک خواهد کرد .

کرونژ، که تأثیر زیادی بر سال‌های اولیه Crypto Briefing به‌عنوان مدیر بازنگری کد پیش از تعاملات مختلف DeFi داشت، این خبر را تأیید کرد و مجدداً تأکید کرد که پروتکل‌هایی که او و نل ساخته‌اند به اجرای خود ادامه می‌دهند (مخصوصاً، زیرا به‌عنوان غیرقابل تغییر مستقر می‌شوند. قراردادهای هوشمند، هیچ راهی برای بستن آنها وجود ندارد). کرونژ در یک پیام خصوصی به Crypto Briefing نوشت که آنها «به سادگی دامنه‌ها و برنامه‌های وب تحت کنترل ما را منتقل می‌کنند/از رده خارج می‌کنند و از defi/crypto دور می‌شوند». کرونژ گفت که این زوج به حرفه خود در بخش مالی سنتی باز خواهند گشت.

بانتگ توسعه‌دهنده با نام مستعار Yearn.Finance این خبر را بررسی کرد و تصریح کرد که کرونژ «بیش از یک سال است که روی [Yearn] کار نکرده است… و حتی اگر کار کرده باشد، 50 کارمند تمام وقت و 140 مشارکت‌کننده پاره وقت وجود دارد. چیزها را پشتیبان بگیرید.»

برای چند سالی که آنها فعال بودند، هم کرونژ و هم نل تأثیر بی‌اندازه‌ای بر DeFi گذاشتند. کرونژ گاهی اوقات به عنوان “پدرخوانده DeFi” پس از رایج کردن روند کشاورزی محصول در راس Yearn.Finance توصیف می شود، که تا حدودی به لطف ظهور نجومی توکن YFI طی دوره ای که crypto diehards از آن به عنوان “می گویند، فرقه هایی را جمع آوری کرد. تابستان دیفای.” Cronje بعداً به ساخت مجموعه ای از محصولات محبوب روی اتریوم و سایر بلاک چین های سازگار با EVM ادامه داد. کرونژ به خاطر مانترای «آزمایش در تولید» بدنام شد زیرا معمولاً پروژه‌هایی را قبل از انجام ممیزی روی بلاک چین مستقر می‌کرد.

اخیراً، کرونژ پروژه Solidly، یک پروژه جدید Fantom را با الهام از توکنومیک های رای گیری شده Curve Finance و طراحی چرخ لنگر “(3،3)” OlympusDAO رهبری کرده بود. Solidly اخیراً در Fantom راه اندازی شد و میلیاردها دلار نقدینگی را به شبکه جذب کرد.

واکنش‌ها نسبت به به‌روزرسانی متفاوت بوده است، اگرچه بسیاری از کاربران فعال ارزهای دیجیتال از این جفت تشکر و حمایت کردند. در این میان اکثر پروژه هایی که آنها به آنها وابسته بودند آسیب دیده اند. YFI شرکت Yearn.Finance امروز 7.5% کاهش یافته است، KP3R Keep3r 24.4% کاهش یافته است و حتی FTM نیز 14.4% کاهش یافته است.

افشا: در زمان نگارش این مقاله، نویسنده این مقاله دارای ETH، CRV، FTM بود و در یک شاخص ارز دیجیتال در معرض YFI قرار داشت. آندره کرونژ یک دارنده سهام در Crypto Briefing است و قبلا در انتشارات با Anton Nell کار کرده است.