در یک اطلاعیه جدید، Coinbase می‌گوید در صورت تحقق شرایط نقدینگی، معاملات برای Stacks (STX) از روز چهارشنبه، 19 ژانویه آغاز خواهد شد.

Stacks یک بلاک چین منبع باز است که با مکانیسم اجماع خود به بیت کوین مرتبط شده است که دو زنجیره به نام اثبات انتقال را در بر می گیرد. از طریق این معماری، Stacks قصد دارد از امنیت بیت کوین استفاده کند و برنامه های غیرمتمرکز (DApps) را قادر سازد تا از وضعیت بیت کوین استفاده کنند، علیرغم اینکه یک بلاک چین متفاوت است.

طبق وب‌سایت Stacks، هدف این پروژه ارائه یک سری موارد استفاده جدید به بیت‌کوین است که به طور سنتی برای سایر بلاک چین‌ها محفوظ است.

جهان در حال همگرایی با بیت کوین به عنوان یک استاندارد است و تقاضا برای موارد استفاده در اطراف بیت کوین در حال افزایش است. صدها میلیارد سرمایه در بیت کوین قفل شده است که بیشتر آن به عنوان یک ذخیره غیرفعال ارزش است. به جای رقابت با بیت کوین، Stacks می تواند موارد استفاده جدیدی را برای دارندگان بیت کوین فراهم کند، مانند وام های پشتوانه بیت کوین، بیت کوین DeFi یا استفاده از بیت کوین شما برای تجارت NFT.

پس از اعلام لیست Coinbase، STX تقریباً 15٪ از 2.19 دلار به 2.53 دلار جهش کرد. STX قبلاً در اوایل روز در یک رالی بود و در یک نقطه زیر 2.00 دلار معامله می شد. پس از ثبت افزایش 26 درصدی در عرض چند ساعت، STX افزایش یافت و در حال حاضر با قیمت 2.23 دلار در زمان نگارش این مقاله دست به دست می‌شود.