دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان اتریوم (ETH) از زمانی که هفته گذشته به بالای 4800 دلار رسیده بود، نزدیک به 15 درصد اصلاح شده است. اگرچه قیمت ETH تحت فشار قرار می گیرد، نهنگ های ETH همچنان به بلعیدن منابع ادامه می دهند.

با این حال، جنگ عرضه جالبی بین آدرس‌های نهنگ روشن و خاموش در جریان است. 10 آدرس نهنگ برتر غیر مبادله ای همچنان از نظر اندازه بزرگتر می شوند، در حالی که از سوی دیگر دارایی های دارای 10 آدرس نهنگ مبادله ای برتر در حال کاهش هستند. همانطور که ارائه دهنده داده های زنجیره ای Santiment گزارش می دهد:

اتریوم می بیند که 10 آدرس بزرگ غیر مبادله ای خود همچنان بزرگتر می شوند، در حالی که 10 آدرس بزرگ صرافی کوچک می شوند. اکنون رکورد 5.16 برابر مقدار $ETH در 10 آدرس برتر غیر مبادله ای در مقایسه با نهنگ های مبادله ای وجود دارد که یک نشانه عالی است.

افزایش قیمت 300% اتریوم (ETH) تا پایان سال

رائول پال، مدیر سابق صندوق تامینی گلدمن ساکس و مبشر ارزهای دیجیتال، برای اتریوم فوق‌العاده صعودی به نظر می‌رسد. رائول پال انتظار دارد در شش هفته آینده یعنی تا پایان سال، قیمت ETH به میزان 300 درصد افزایش یابد.

پال با اضافه کردن یک هشدار در توییت بعدی خود، خاطرنشان می کند: “من انتظار کمال را ندارم، اما با تمام تحلیل های دیگری که انجام داده ام، چیزی شبیه یک رالی 100٪ تا 300٪ در پایان سال بسیار محتمل است. هیچ چیز گواهی نیست پس از آن، تماس سخت‌تری است، اما من فکر می‌کنم احتمالاً طولانی‌تر می‌شود و قیمت‌های بسیار بالاتری را می‌بیند.»

در زمان انتشار، اتریوم (ETH) با کاهش 2.84 درصدی به قیمت 4235 دلار و ارزش بازار آن کمتر از 500 میلیارد دلار معامله می شود. قیمت ETH ممکن است بیشتر از سطوح فعلی اصلاح شود، با این حال، بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند که آن را به حمایت قوی در 4000 دلار برساند.

بلاک چین اتریوم اخیراً ارتقاء مهم هاردفورک لندن را پشت سر گذاشته است. هاردفورک مکانیزم سوزاندن ETH را برای مراقبت از افزایش هزینه گاز معرفی کرد. این نیز به کاهش عرضه ETH کمک کرده است. در واقع، نرخ سوزاندن اتریوم از نرخ تولید اتریوم در بلاک چین اتریوم فراتر رفته است و در نتیجه ETH را به یک دارایی کمیاب تبدیل کرده است.