در روز سه‌شنبه (25 ژانویه)، SundaeSwap Labs به برخی از انتقادات و پیشنهادات برای بهبود کاربران DEX بسیار محبوب پرداخت و آنها را از تغییراتی که می‌توان انتظار داشت در آینده نزدیک مشاهده کرد، آگاه کرد.

SundaeSwap ($SUNDAE) چیست؟

SundaeSwap “یک صرافی غیرمتمرکز و مقیاس پذیر بومی و پروتکل تامین نقدینگی خودکار” است.

این توسط  cFund  یک شرکت مخاطره آمیز در مراحل اولیه در صنعت بلاک چین که توسط IOHK راه اندازی شد و توسط Wave Financial مدیریت می شود”) پشتیبانی می شود. Alameda Research  (شرکت تجارت کمی ارز دیجیتال و ارائه دهنده نقدینگی که توسط مدیر عامل FTX  سام بانکمن-فرید تأسیس شده است ). و  Double Peak Group  (“یک دفتر خانوادگی متمرکز بر سرمایه گذاری در دارایی دیجیتال و فضای بلاک چین است

در اینجا دلیل تصمیم تیم SundaeSwap برای ساخت یک DEX در Cardano است:

به عبارت ساده Cardano سریعتر و ارزان تر از پلتفرم های قرارداد هوشمند جایگزین است. همچنین توسط یک بنیاد غیر انتفاعی اداره می شود و به طور منظم با موسسات علمی عالی همکاری می کند. روی هم رفته پیشرفته تر است و گزینه بهتری برای پروژه های آینده است. “

راه اندازی Mainnet از SundaeSwap

در یک  پست وبلاگی  منتشر شده در 7 ژانویه، SundaeSwap Labs، استارت آپ پشت SundaeSwap، با گفتن به طرفداران شروع به کار کرد که “می توانند منتظر یک اعلامیه بسیار هیجان انگیز در چند روز آینده باشند”، که باید به راه اندازی شبکه اصلی آینده مربوط باشد (احتمالا در اواخر این ماه رخ دهد).

سپس تیم SundaeSwap سعی کرد انتظارات جامعه Cardano را قبل از راه اندازی DEX با قدرت Cardano در شبکه اصلی تعیین کند.

آنها ابتدا خاطرنشان کردند که در طول رویداد راه‌اندازی شبکه آزمایشی خود، «متوجه به عقب ماندگی بزرگی در پردازش اقدامات کاربر» شدند، که «تا حدی به دلیل بهبود مستمر در برنامه دسته‌بندی سفارش Scooper بود، اما بیشتر به دلیل پارامترهای حداکثر توان عملیاتی فعلی بود. بلاک چین کاردانو.”

اگرچه آنها اذعان داشتند که این “احتمالاً بر تجربه کاربر تأثیر منفی می گذارد” ، آنها خاطرنشان کردند که “ازدحام نشانه ای از عملکرد شبکه Cardano است که با اعمال فشار برگشتی تدریجی در نظر گرفته شده است.”

آنها سپس اشاره کردند که به عنوان بخشی از بحث خود با IOG در مورد پارامترهای پروتکل، “آزمایش بارگذاری شبکه اصلی را در 18 دسامبر انجام دادند.” آنها ادعا کردند که – بهترین دانش خود – “اینها اولین تراکنش های سازنده بازار خودکار (AMM) با پشتوانه قرارداد هوشمند در شبکه اصلی Cardano هستند.”

در اینجا برخی از نتایج این آزمایش آورده شده است:

در طول این آزمایش بارگذاری 40 دقیقه‌ای، یک SundaeSwap Scooper 139 اسکوپ (یعنی تراکنش‌هایی که بسیاری از عملیات کاربر را جمع‌آوری می‌کنند) انجام داد که تقریباً 3 اسکوپ در دقیقه است . این کمتر از تقریباً 7 اسکوپ در دقیقه است که در شبکه آزمایشی مشاهده کردیم.

علاوه بر این، به دلیل پایین بودن پارامترهای پروتکل در شبکه اصلی در مقایسه با شبکه آزمایشی، این اسکوپ ها به طور متوسط ​​هر کدام 3 عملیات کاربر را جمع آوری کردند. این کمتر از 5 تا 8 عملیاتی است که در طول عملیات SundaeSwap روی شبکه آزمایشی مشاهده کردیم. “

اگرچه آزمایشگاه‌های SundaeSwap در موقعیتی نبودند که بتوانند به‌طور دقیق بارگذاری را در هفته اول پخش زنده در شبکه اصلی پیش‌بینی کنند، اما چند چیز را به جامعه یادآوری کردند:

در مقایسه با شبکه آزمایشی، مانع بسیار کمتری برای ورود وجود دارد . نیازی به تعامل با شیر آب، تغییر کیف پول خود به شبکه تست و غیره نیست.

انگیزه بیشتری برای شرکت در DEX وجود دارد تا با سرمایه واقعی از ابزار آن استفاده کنید

خطر مشارکت بیشتر است زیرا کاربران در معرض از دست دادن وجوه واقعی از طریق فعالیت های تجاری هستند

SundaeSwap DEX باید پهنای باند شبکه را با سایر پروتکل‌های راه‌اندازی به اشتراک بگذارد و خود تقاضای شبکه اضافی را افزایش دهد. “

با توجه به علاقه زیاد جامعه کاردانو به این پروژه، تیم SundaeSwap گفت که آنها انتظار دارند «حجم بزرگی در شبکه اصلی نیز وجود داشته باشد» و می‌خواهند کاربرانشان بدانند که اگر چه سفارش‌ها (از جمله مبادله، تأمین نقدینگی و برداشت نقدینگی) ) ممکن است چند روز طول بکشد،» آنها می توانند مطمئن باشند که «سفارشات همه به طور منصفانه و به ترتیبی که دریافت و قابل اجرا هستند پردازش می شوند.» بعلاوه، «لغو سفارشات در هر زمانی قبل از پردازش آنها توسط Scoopers امکان پذیر است.»

در نهایت، آنها اشاره کردند که “در حالی که این افزایش تقاضا منجر به ازدحام شبکه و زمان پردازش سفارش طولانی تر می شود”، آنها “انتظار نداشتند که این وضعیت به طور نامحدود ادامه یابد” و اینکه “در نهایت” شبکه “تقویت خواهد کرد”، چیزی که ممکن است با اجرای مجموعه ای از پیشرفت ها و پیشرفت های برنامه ریزی شده  برای مقیاس کردن ظرفیت شبکه Cardano در طول سال 2022، IOG بیشتر بهبود یافته  است.

خوب، در ساعت 9:46 بعد از ظهر UTC در 20 ژانویه، SundaeSwap Labs در توییتر اعلام کرد که مبادله در نسخه اصلی SundaeSwap فعال شده است.

اولین تعویض حدود 20 دقیقه بعد انجام شد:

چند ساعت بعد، که در حال بازدید از آستین، تگزاس است، یک کلیپ ویدئویی کوتاه منتشر کرد تا نشان دهد که راه اندازی موفقیت آمیز SundaeSwap را در شبکه اصلی جشن می گیرد:

البته، به محض اینکه مبادله زنده شد، بسیاری از کاربران SundaeSwap از تراکنش های ناموفق خود (که به دلیل ازدحام شبکه بود) در  کانال های Discord  و  تلگرام SundaeSwap شروع به شکایت کردند  .

بر اساس  گزارشی  که کوین تلگراف اوایل امروز منتشر کرد، این شکایات باعث شد که متین متواف، مدیر عامل شرکت SundaeSwap Labs پیام زیر را منتشر کند:

« اگر سفارش شما به صورت زنجیره ای است، پردازش می شود. سفارشات به دلیل ازدحام ناموفق هستند، لطفاً صبور باشید. “

ظاهراً، تیم SundaeSwap  یک  Twitter Spaces AMA را حدود ساعت 1 بامداد UTC میزبانی کرد تا برخی از کاربران ناراضی و بی حوصله را آرام کند.

تیم SundaeSwap در ادامه گفت:

آمار : TVL، حجم، و APR هر استخر در یکی دو روز آینده و همچنین عمق صف اضافه خواهد شد. این به کاربران امکان می دهد تا تصمیمات آگاهانه تری بگیرند و شفافیت را در مورد وضعیت ازدحام فراهم کنند. “

ما از داده‌هایی که جمع‌آوری کرده‌ایم متوجه شده‌ایم که اکثریت ازدحام فقط توسط 4 استخر برتر تجربه می‌شود (SUNDAE/ADA نزدیک به 10 x 2 نزدیک‌ترین جفت است) بنابراین ما معتقدیم که این کمک بسیار زیادی خواهد کرد. “

داشبورد ISO : ما یک ماشین حساب جوایز برای افراد قرار خواهیم داد تا تخمین بزنند که SUNDAE برای شرط بندی در استخرهای ISO دریافت خواهند کرد. (شما می توانید لیست کامل را در اینجا بررسی کنید : https://iso.sundaeswap.finance/#/live-pools )

« لطفاً توجه داشته باشید که جوایز امروز عصر منتشر نمی‌شوند، اما ما با هیجان اعلام می‌کنیم که با دوستان خوب خود @ContactDrip برای تسریع روند کار می‌کنیم. “

برای پایان دادن به همه چیز، امشب بلاک چین 12.5 درصد افزایش حافظه را تجربه خواهد کرد. این کار باعث افزایش توان عملیاتی ما می شود و به شروع پاکسازی معوقاتی که پروتکل در چند روز گذشته ایجاد کرده است کمک می کند. “

آخرین بهینه سازی شبکه کاردانو

دیروز، Input Output (معروف به “IOG”)، شرکت فناوری بلاک چین که مسئول تحقیق و توسعه بلاک چین کاردانو است، در مورد تغییر پارامتر شبکه توییت کرد:

تغییر پارامتر ورودی: چند ساعت بعد، یک به‌روزرسانی جدید پارامتر شبکه واحدهای حافظه اسکریپت #Plutus را به ازای هر تراکنش در شبکه اصلی #Cardano از 11.25 به 12.5 میلیون افزایش می‌دهد – یک افزایش 1.25 میلیونی.

IOG در ادامه گفت:

” این در مرز عصر 317 امروز، سه‌شنبه 25 ژانویه، ساعت 21:44:51 UTC اعمال خواهد شد. این افزایش منابع اضافی برای اسکریپت های #Plutus و DApp هایی که از آنها استفاده می کنند فراهم می کند. به عنوان مثال، بهبود توان عملیاتی DEX. “

” این تنظیم بعدی در یک سری مداوم از بهینه سازی شبکه برنامه ریزی شده است. ما به بهینه‌سازی شبکه اصلی در یک سری مراحل اندازه‌گیری شده ادامه می‌دهیم، همانطور که #Cardano را برای رشد آینده به‌طور دقیق و روشمند مقیاس‌بندی می‌کنیم. “

پس از تغییر امروز، ما باید پاسخ شبکه را از این آخرین تغییر در حداقل یک دوره (5 روز) قبل از تعیین تنظیمات آینده ارزیابی کنیم. “